Yeni tip koronavirüs bir çok ülkede hayatı durdurmaya devam ediyor

Yeni tip koronavirüs bir çok ülkede hayatı durdurmaya devam ediyor

Çin'de başladığından beri birçok ülkeye yayılan Yeni tip koronavirüs salgını nedeni ile ülkeler sınırlarını kapamaya ve ülkeler arası uçak seferlerini durdurma kararı almaya başladı. Son günlerde İtalya'da hızlı bir şekilde ölümlerin yaşanması tedirginliği sürdürmeye hatta artmasına neden oluyor.

27
0
PAYLAŞ

Çin’de başladığından beri birçok ülkeye yayılan Yeni tip koronavirüs salgını nedeni ile ülkeler sınırlarını kapamaya ve ülkeler arası uçak seferlerini durdurma kararı almaya başladı. Son günlerde İtalya’da hızlı bir şekilde ölümlerin yaşanması tedirginliği sürdürmeye hatta artmasına neden oluyor.

Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında aralarında Mısır, BAE ve Bahreyn de olmak üzere, 9 ülke ile uçak ve gemi seferlerini askıya aldı. Adı geçen ülkelerden gelenlerin ve son 14 gün içinde oralarda bulunanların da ülkeye girişinin geçici olarak askıya alındığı belirtilen açıklamada, Suudi Arabistan’ın bu ülkelerle uçak ve gemi seferlerini de durdurduğu kaydedildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı (SPA) İçişleri Bakanlığından yetkili kaynağın yaptığı açıklamaya göre, hükümet, vatandaşların ve ülkede yaşayan yabancıların Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Bahreyn, Lübnan, Suriye, Güney Kore, Mısır, İtalya ve Irak’a gidişlerini geçici olarak durdurdu.

KARA YOLUNA YASAK YOK

Adı geçen ülkelerden gelenlerin ve son 14 gün içinde oralarda bulunanların da ülkeye girişinin geçici olarak askıya alındığı belirtilen açıklamada, Suudi Arabistan’ın bu ülkelerle uçak ve gemi seferlerini de durdurduğu kaydedildi.

Açıklamada, BAE, Kuveyt ve Bahreyn’den gelenlere getirilen kısıtlamanın yalnızca havayolu üzerinden geçerli olduğu vurgulayarak, kara yolu girişlerine yasak getirilmediğine işaret edildi.

İçişleri yetkilisi, gerekli ve zorunlu önlemlerin alınarak tahliye, nakliye ve ticari seferlerin bunun dışında tutulduğu, ayrıca insani ve istisnai durumlar için İçişleri ve Sağlık bakanlıklarının koordine halinde olacağını belirtti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK