Tatlı satışları yüzde 60 oranında azaldı

Tatlı satışları yüzde 60 oranında azaldı

Satışların artması için Ramazan ayını dört gözle bekleyen tatlıcı üreticileri bu yıl satışlar koronavirüs nedeniyle yaklaşık yüzde 60 azaldı.

18
0
PAYLAŞ

Her sene Ramazan ayı öncesinde tatlı tüketimine rağbet arttığı için büyük bir hazırlık içine giren tatlıcı üreticileri bu sene korona virüs nedeniyle umduğunu bulamadı. Her Ramazan öncesi fırsatçılar sayesinde fıstık ve ham madde fiyatlarına fahiş zamlar yapıldığı için zam yapılan tatlı fiyatları bu sene geçen senenin fiyatlarıyla satılmasına rağmen talep görmüyor. Her Ramazan, satış yapmaya yetişemeyen tatlı satıcıları bu sene çok sakin günlerini yaşıyor.

“GEÇEN SENEYLE FİYATLAR AYNI FAKAT TALEP YOK”

Tatlıların satış fiyatları geçen yılın fiyatlarıyla aynı olduğunu ifade eden Bursa Tatlıcılar Odası Başkanı “Bu Ramazan ayında büyük mağdurları yaşıyoruz. Bu yıl tatlı satışları oldukça düşük. Geçen yıla oranla satışlarımız ortalama yüzde 60 daha az. Ham madde ücretleri yüzde 10 artmasına rağmen biz tatlılarımızı geçen yılın fiyatlarıyla satışa sunuyoruz. Buna karşın satışlarımız çok düşük, tulumba tatlısı 25 lira, cevizli baklava 50 lira, fıstıklı baklava ise 80-100 liradan satılıyor.

BİR CEVAP BIRAK