Bitcoin Nedir ve Avantajları Nelerdir ?

Bitcoin nedir?

Bitcoin, bir aracı finans kuruluşuna ihtiyaç duymadan çevrimiçi işlemleri kolay ve kurtarıcı hale getirmeyi amaçlayan, koddan üretilmiş dijital bir para birimidir. Eskiden, 2009’da Satoshi Nakamoto olarak tanımlanan belirli bir kişi – veya muhtemelen bir halk mahallesi – tarafından yaratılmıştı. Bitcoin, merkezi olmayan bir ogle-to-ogle ağ üzerinde çalışır, yani artık işlemleri düzenlemekten veya elde tutmaktan sorumlu herhangi bir merkezi otorite yoktur. kimin neye sahip olduğuna dair defterler.

Bitcoin nasıl çalışır?

Bitcoin’i kullanmak için anlatımda, bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz için “Bitcoin cepleri” adı verilen özel bir program kurmanız gerekir. Bu cepler, “blok zinciri” adı verilen paylaşılan bir genel defterde izlenen Bitcoin’inizi saklamaya eğilimlidir. Bitcoin gönderdiğiniz veya aldığınız her durumda, işlem blok zincirine kaydedilir, doğruluğu doğrulanır ve çifte harcama denemesiyle mücadele edilir.

Bitcoin
Bitcoin

Bitcoin’in Avantajları

Bitcoin kullanmanın yanı sıra birkaç avantajı vardır:

  • Güvenlik: İşlemleri düzenlemekten sorumlu merkezi bir otorite olarak, işlemleri daha kurtarıcı hale getiren şeyin biçimi artık olamazdı.
  • Merkezi olmayan: Fonlar, Üçüncü Durum aracısına gerek kalmadan doğrudan müşteriler arasında aktarılır.
  • İşlem maliyetlerini azaltın: Bitcoin işlem fiyatları, eğilimli finansal kurum fiyatlarından tekrar tekrar değerlidir.
  • Küresel: Bitcoin ağına, konu para birimi veya coğrafya olmaksızın ortamın her yerinden erişilebilir.

Bitcoin’in Dezavantajları

Avantajları hakkında hiçbir şey yok, Bitcoin kullanımının bazı yetenek dezavantajları da var:

  • Oynaklık: Merkezi olmayan doğasının bir sonucu olarak, Bitcoin’in ücreti çılgınca dalgalanabilir, bu da herhangi bir işlemin ücretinin muhtemelen çok güzel bir şekilde tahmin edilemez olacağı anlamına gelir.
  • Daha az ücret alternatifi: Artık tüm mağazalar ve perakendeciler Bitcoin’i bir ücret yöntemi olarak kabul etmiyor, bu da bazı müşterilerin muhtemelen sınırlı alternatiflerin tadını çıkaracağı anlamına geliyor.
  • Kullanıcı güvenliği eksikliği: Bitcoin artık düzenlenmediğinden, müşteriler muhtemelen artık dolandırıcılığa karşı çeşitli ücret sistemleriyle yararlanacakları eşdeğer korumalardan yararlanmayacaklardır.
  • Yasa dışı kullanım: Bitcoin, kara para aklama ve uyuşturucu kaçakçılığına eşdeğer bir dizi yasa dışı faaliyete eğilimlidir.

Bitcoin, eğimli para birimlerine göre bir dizi güzel avantajı birlikte sunan, heyecan verici yeni bir dijital para birimidir. Öte yandan, Bitcoin’i kullanmak istiyorsanız dikkate alınması gereken bazı riskler taşıdığını da unutmamalısınız. Çalışmanın tadını çıkarmak ve herhangi bir finansal seçim yapmak için deneyimli bir finansal danışmandan tavsiye alsanız iyi olur. Bol kazançlar dileriz..

Yorum yapın