Şahintepe efsanevi yarışlara konut sahipliği yaptı


Avis Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 3. ayağı 15 – 16 Temmuz tarihleri ortasında Gemlik Şahintepe’de yapıldı.

Bursa Araba Sporları Kulübü ve Gemlik Belediyesi tarafından organize edilen yarışlar heyecanlı anlara şahit oldu. 5 farklı kategoride toplamda 52 aracın gayret ettiği yarışlara Bossek Lideri Mete Pala ile Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden çok sayıda yarış sever katıldı.

Gemlik İskele Meydanı’ndaki start seremonisi ile başlayan yarışlar kıyasıya uğraşa sahne olurken, dereceye giren sportmenler mükafatlarını Kumla İskele Meydanı’nda düzenlenen merasimle aldı.

Yarışmaya bayanlar damga vurdu

Yoğun iştirakle gerçekleşen yarışların en dikkat cazibeli yanlarından biri de bayan sportmenler oldu. Beş farklı kategoride düzenlenen yarışların dört kategorisine damga vuran bayanlardan Sevcan Sağıroğlu ve Çiğdem Tümerkan Ford Fiesta R1, Deniz Kübra Ulusoy Fiat Siena, Elif Gizem Filiz Citroen Sako, Nuray Ürkmez Opel Corsa Opc ve Kübra Demirci Keskin Volkswagen Polo aracıyla parkurun tozunu attırdı.

Heyecan doruktaydı

7.20 kilometre uzunluğundaki parkurda üç çıkış üzerinden yapılan yarışlarda Kategori 1’de Atış Motorsport ekibinden Mehmet Göksever  birinciliği elde etti. İkinciliği Peugeot 106 aracıyla ideal motorsport ekibinden İbrahim Cabacı, Üçüncülüğü ise tekrar Atış Motorsport ekibinden Sevcan Sağıroğlu kazandı.

Kategori 2’de Peugeot 208  ile yarışan GP Garage My Team pilotu  Yiğit Yalçın zafere ulaştı. Yalçın’ı İdeal Motorsport kadrodan Ford Fiesta R2 ile Taner Oruç ikinci ve Atış Motorsport ekibinden Ford Fiesta R2 ile Engin Apaydın üçüncü olarak takip etti.

Kategori 3’te GP Atış Motorspor’dan Burak Başlık Peugeot 208 aracıyla kendi kategorisinde en süratli süreyi elde ederken, yeniden tıpkı ekipten Serdar Kaan Yalçın Ford Fiesta St ve Honda Civic Type R ile Murat Soyçopur kürsüyü paylaştı.

Kategori 4’de ise Atış Motorspor ismine Skoda Fabia R5 ile İsmet Toktaş birinci sırayı elde ederken 03.57,18’lik parkur tamamlama müddeti ile en süratli çıkış ödülünün de sahibi oldu.  GP Garage My Team gruptan Mitsubishi Lancer Evo ıx ile Cem Yalın ikinciliğin, Mitsubishi Lancer Evo IX ile Sinan Soylu üçüncülüğün sahibi oldu. Yarışın ekipler birincisi  Atış Motorsport olurken, beşinci kategoride, BMW E36 aracıyla Ertekin Tekneci birinci, İdeal Motorsport ekibinden Bahadır Sevinç Mazda RX 8 ile ikinci, tekrar birebir kadrodan BMW E36’ ile Deniz Dursun üçüncü oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın