Lider V. Özkan Talimat Verdi Spor Okullarına İlgi Büyük Oldu

Menderes Belediyesi Spor Okulları için kayıt süreci başladı. Birinci günden ağır iştirak yaşandı.

Menderes Belediye Lider V. Erkan Özkan’ın talimatıyla öğrencilere yönelik gerçekleşecek spor okulları için kayıt devri başladı. 1 ağustosta başlayacak kurslar öncesi spor okullarına ilgi ağır oldu. Basketbol, futbol, voleybol, boks ve jimnastik branşlarında eğitimlerin verileceği kurslar 15 Mayıs’ta sona erecek.

Ücretsiz ulaşım, 5 merkezde eğitim

3 spor salonu ve 2 futbol alanında gerçekleşecek eğitimler hafta içi her gün sürecek. 5 ile 15yaş ortası çocukların katılabileceği spor okulları için 5 merkez belirlendi. Görece Çok Hedefli Spor Salonu, Gümüldür Çok Gayeli Spor Salonu ve MEGEM’de salon sporlarının eğitimi, 19 Mayıs Stadı ve Özdere Ortaköy Halı Sahası’nda ise futbol eğitimi verilecek. Öğrencilerin spor merkezlerine ulaşımı için de belediye tarafından fiyatsız servis sağlanacak

Kurslara davet

Spor eğitimine ehemmiyet verdiğini kaydeden Menderes Belediye Lider V. Erkan Özkan, ‘’ Bilhassa çocuklarımızın gelişimine büyük katkı sunan sporun çocuklarımızın hayatında kıymetli bir yer edinmesi için spor okullarımızı başlatıyoruz. 10 ay müddet ile çocuklarımız belirlediğimiz 5 spor branşından istediklerine katılabilecek. Kaytılarımızı başlattık ve birinci günden ağır bir talep ile karşılaştık. Evlatlarımızın spora olan ilgisi bizi de keyifli ediyor. Bize güvenen ailelerimize de bu hususta çocuklarını yönlendirdikleri için teşekkür ederim. 2008-2018 yılları ortasında doğumlu tüm çocuklarımızı fiyatsız olan spor kurslarımızdan yararlanmaya davet ediyorum’’ dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın