26 bin çocuk ziyaret etti

Karabağlar Belediyesi tarafından hizmete açılan Nasreddin Hoca Çocuk Kültür Bilim Merkezi, yaklaşık 1.5 yılda 26 bin çocuğu ağırlayarak değerli bir muvaffakiyete imza attı. Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, çocukları bilimle, sporla, kültür ve sanatla buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Göreve birinci geldiği 2014 yılında, inşaat halindeki Nasreddin Hoca Heykeli’ni kamuoyunda tartışılır formda bulduğunu hatırlatan Lider Selvitopu, bugün ise binanın çok farklı bir fonksiyona kavuştuğunu vurguladı. Anadolu kültüründe kıymetli bir yer tutan Nasreddin Hoca’nın yeniden çocuklarla, bilim, kültür ve sanatla yan yana geldiğini belirten Lider Selvitopu, “Çocuklarımız yalnızca Karabağlar’dan değil, İzmir’in hatta Ege’nin dört bir yanından gelerek merkezimizi ziyaret ediyor. Bilim atölyelerinden, deney istasyonlarından, Uzay ve Havacılık Standı’ndan, kültür sanat çalışmalarından yararlanıyor. Ağır ilgi gösteriyor ki yanlışsız bir proje yaşama geçirilmiş. Bundan sonra da misal projeleri ilçemizin farklı noktalarına kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Neler var?

Karabağlar’ın yanı sıra farklı yerleşimlerden gelerek merkezi ziyaret eden çocuklar, uzman eğitmenler eşliğinde, keyifli saatler geçiriyor. Bilhassa sanat, origami, matematik, robotik kodlama, masal, hayal et-tasarla-üret, İngilizce oyun, yaratıcı drama, teleskop atölyeleri, öğrencilerin ağır ilgisini çekiyor.

Randevu sistemiyle çalışan Nasreddin Hoca Çocuk Kültür Bilim Merkezi’ni ziyaret etmek isteyen kişi ya da kümeler, “nasreddinhocackbm.karabaglar.bel.tr/tr” internet ve “na[email protected]ğlar.bel.tr” mail adresine başvurabiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın