3. Kocaeli Turizm ve Bisiklet Şenliği’ne


Kocaeli’nin kum, deniz, güneş turizmi açısından en değerli ilçesi Kandıra’da Büyükşehir tarafından düzenlenecek Bisiklet Şenliği, 7-10 Eylül’de yapılacak

Doğal hoşlukları, mavi bayraklı plajları, yöresel lezzetleri ve güler yüzlü insanlarıyla tanınan turizmin gözdesi Kandıra, bisiklet tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor. Bu yıl üçüncü sefer Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 7-10 Eylül ortasında düzenlenecek şenlikte bisikletÇiler Kandıra’nın doğal turistik kıymete sahip yerlerini tanıtmak için pedal çevirecek. 3 gün sürecek şenliğin merkez noktası tekrar Kerpe olacak. Bisikletçiler 4 gün boyunca Bağırganlı, Cebeci, Akçakoca Beyefendi Mezarı, Babatepe, Pembe Kayalar, Babalı Kültür Alanı üzere tarihi ve doğal hoşlukların yer aldığı rotalarda pedal çevirecek.  Kandıra’nın yalnızca doğal hoşlukları değil, lezzetli yemekleri de tanıtılacak. Yurtiçi ve yurtdışından 300’den fazla bisikletçinin vilayetimize geleceği şenlikte Kandıra’nın köylerinde yöresel lezzetleri de tadılacak. Şenliğe 68.000 kişi başvurdu.

TURİSTİK YERLERDE PEDAL ÇEVRİLECEK

7-10 Eylül tarihleri ortasında gerçekleştirilecek Turizm ve Bisiklet Festivali’ne katılacak 300’den fazla bisikletçi, memnunluk için pedal çevirecek. Kocaeli’nin incisi Kandıra’da çadır kampı yaparak Karadeniz kıyılarını keşfedecek olan bisikletçiler hem deniz, hem kıyı hem de tabiat turizmi ile Kocaeli’nin tanıtılmasında değerli bir rol oynayacak. Kocaeli Bisiklet Platformu ve Kandıra Belediyesi’nin paydaş olacağı şenlikte bisiklet severler tekrar eşsiz Kandıra Kıyılarında pedal çevirecek.

DOĞA TURİZM PARKURLARI MARKALANACAK
Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nin kapalı kalmış hoşluklarını gün yüzüne çıkarmak için büyük bir uğraş gösteriyor. Bu kapsamda Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm ve Doğal Hayat Alanları Şube Müdürlüğü tarafından belirlenen yürüyüş güzergahları, tabelalandırılarak tabiat ve spor tutkunlarının hizmetine sunuluyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu yıl itibariyle 2 bin 500 kilometreden fazla uzunluğa sahip tabiat turizmi parkurlarında, yürüyüş, bisiklet, kanyon geçişi ve kamp yapma imkanı sunuyor.

 FESTİVALE AĞIR İLGİ

Kocaeli Turizm ve Bisiklet Şenliğinin kayıt gününde enteresan anlar yaşandı. Şenliğin kayıt sayfasına ülkemizin farklı kentlerinden 68.035 giriş gerçekleştirildi. Ağır talep sonrası yalnızca bir dakika içerisinde 300 asil ve 181 yedek kayıt alındı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın