Albaraka Türk, Yenilenen Vizyon, Misyon ve Kıymetleriyle Birlikte Yeni Patron Markasını Duyurdu


Türkiye’nin birinci iştirak bankası Albaraka Türk, kurum kültürünü işaret eden “Birlikteyiz” programında yeni devirde iz bırakacak lansmanlarını gerçekleştirdi.

Türkiye’nin birinci iştirak bankası Albaraka Türk, Türkiye genelindeki tüm çalışanların canlı yayınla takip ettiği “Birlikteyiz” programında stratejik amaçları doğrultusunda yenilenen Vizyon, Misyon ve Bedelleriyle birlikte yeni patron markasını duyurdu. Birinci gösterim ve panellerin akabinde Albaraka Türk Kültür Elçileri Ödül Merasimiyle birlikte Satış Performans Ödül Merasimi de düzenlendi. Günün kapanışı ise açık hava sinemasıyla yapıldı.

Vizyon, Misyon ve Pahalar Yenilendi 

Albaraka Türk yeni vizyonunu “finansal hizmetleri en âlâ müşteri tecrübesiyle sunarak iştirak finansın muteber, yenilikçi, dijital öncüsü olmak ve sürdürülebilir kârlı bir büyümeyi sağlamak” ifadeleriyle açıkladı. Yeni misyonunu ise “Katılım finans unsurlarına ve ahlaki pahalara uygun bir biçimde, toplumun finansal gereksinimlerini müşteri merkezli bir yaklaşımla karşılamak, toplumsal sorumluluk şuuruyla hareket ederek tahlil odaklı bir biçimde tüm paydaşlarımıza yüksek paha sağlamak.” olarak belirledi. Kurumsal Kıymetler başlığı altında ise “Güvenilirlik, İş Birliği, Yenilikçilik ve Çeviklik, Kalkınma, Müşteri ve Tahlil Odaklılık” kavramlarını topladı. 

Albaraka Türk Genel Müdürü ve İdare Şurası Üyesi Malek Temsah: “Albaraka Türk, Türkiye’nin birinci iştirak bankası olması nedeniyle bölümde çabucak her yeniliğin öncüsü olmayı kendisine vazife edinmiş bir kurum. Bu bağlamda, her istikametiyle kurumumuz dahilinde nakış nakış dokuduğumuz yeni açılımlarımıza büyük kıymet atfediyor ve birincilerin bankası olmaya kararlılıkla devam ediyoruz. Esaslı bir geçmişi uhdesinde canlı tutan kurumumuzda bilhassa genç çalışma arkadaşlarımızla vakte uygun yeni tanımlamalar getirmeye çaba gösteriyoruz. Yenilenen vizyon, misyon ve değerlerimizle birlikte yeni bir periyodu başarılarla doldurmaya hazır olduğumuzu da ilan etmiş oluyoruz.” halinde konuştu. 

Strateji ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Emeç ise şu sözleri kaydetti: “Yeni vizyon, misyon ve kıymetlerimiz, Bankamızın odaklanmak, büyüme ve geliştirmek istediği stratejik alanlarla hayli yakından ilgili. Tabana yayılan büyümemize ek olarak mevcut müşterilerimizle olan bağlantılarımızı sağlıklı bir biçimde kuvvetlendirmeyi ve Bankamızın son devirdeki finansal muvaffakiyetini daha da artırmayı hedefliyoruz. Yenilikçi ve dijital tahliller hem yeni devir manifestomuzda hem de Bankamızın stratejik amaçlarında yüksek kıymet derecesiyle yer alıyor. Tabi tüm bu stratejik gayeler ve öncelikler uygulamayla ve onu uygulayacak beşerler ile manalı. Stratejik ehemmiyete sahip odaklandığımız alanlar için farklı departmanlardan çalışma arkadaşlarımızı bir ortaya getirerek sinerjimizi artıracak ve dönüşüm seyahatimizde emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.”

  Yeni Patron Markası: “Biriz”

Albaraka Türk’ün tüm çalışanlarını kapsayan patron marka söylemi ise “Bir’iz” olarak duyuruldu. 

Finans ve İnsan Değerlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Çakmak, “İşveren markamızı çalışma arkadaşlarımıza duyurmaktan büyük bir memnunluk ve heyecan duyuyoruz. Uzun yıllara dayanan kesim tecrübesinin yanı sıra; kurucularımızın, bankamızı dayandırdıkları hassasiyet ve bedeller kuşkusuz önümüze ışık tutacak bir mana barındırıyor. Bu noktada yeni vizyon, misyon ve kıymetlerimiz ile birlikte yeni patron markamızın amaçlarımıza ulaşmadaki rehberliğini sonuna kadar hissediyor, birliğimizi ve beraberliğimizi güçlendirmeyi asıl görevlerimizden biri olarak görüyoruz.” tabirlerini kullandı.    

Albaraka’nın yeni patron markası “BİRİZ” şirketin insan merkezli yenilikçi ve kapsayıcı gücünü vurguluyor. 

Kültürel Pahaları Yansıtan Çalışanlar Özel Olarak Ödüllendirildi 

 İki büyük lansmanın ardından “Kültür Elçileri Ödül Töreni” düzenlendi. “İnisiyatif, Toplumsal Sorumluluk, Müşteri Odaklılık, İştirak Unsurları, Tahlil Odaklılık, Dijital Öncülük, Kârlılık, İş birliği, Güvenilirlik, Liderlik, Yenilikçilik, Aidiyet” olmak üzere 12 kategori altında toplanan kültürel bedeller doğrultusunda örnek davranışlarda bulunan çalışanların ödüllendirilmesiyle gerçekleşti. 

Kültür elçileri ödül programı ile ilgili açıklamalarda bulunan Genel Müdür Başyardımcısı Turgut Simitcioğlu, “Albaraka’da bir insan bir şeyi isteyerek ona emek verdiği vakit Albaraka o insanın önünü açar. Vizyonumuzu, misyonumuzu, kıymetlerimizi, kültürümüzü benimsemiş tüm Albaraka çalışanlarının ulaşamayacağı maksat yoktur. Her şirketin bir kıssası vardır. Artık yeni bir öykü oluşturuyoruz. Çalışanlarımızın ve ortaklarımızın refah düzeyini arttırmak için yeni amaçlar koyuyoruz. Emelimiz, kültürümüz ve kıymetlerimizin ışığında kendimizi geliştirmektir. Kültürümüzü ve kıymetlerimizi benimseyen her Albarakalı bizim için bir kültür elçisidir.’’ tabirlerini kullandı.

“Birlikteyiz” etkinliğinde Klâsik Satış Performans Ödül Merasimi de gerçekleştirilirken, Albaraka Türk Genel Müdürlük binasında düzenlenen yemek ve açık havada sinema gösterimiyle program sonlandı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

“Albaraka Türk, Yenilenen Vizyon, Misyon ve Kıymetleriyle Birlikte Yeni Patron Markasını Duyurdu” üzerine bir yorum

 1. Hey would you mind sharing which blog platform you’re using?
  I’m looking to start my own blog soon but I’m having a tough
  time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and
  Drupal. The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I’m looking for
  something unique. P.S Sorry for getting off-topic but I
  had to ask!

  Yanıtla

Yorum yapın