Altuğ Kökdemir, Bosch Türkiye’de Sanayi ve İnovasyon Tahlilleri Yöneticisi oldu


Endüstride dijital dönüşüme rehberlik

  • Bosch Türkiye bünyesinde kurulan Sanayi ve İnovasyon Tahlilleri departmanında yöneticilik vazifesine Altuğ Kökdemir atandı.
  • Bosch Türkiye bünyesinde İstanbul’da faaliyet gösteren Tasarım Merkezi bünyesindeki Sanayi ve İnovasyon Tahlilleri departmanı, endüstride dijital dönüşüm, kurumsal girişimcilik ve kurumsal iş geliştirme çalışmalarına odaklanıyor.

İstanbul – Dijitalleşme ve sürdürülebilirlik üzere mega trendler, endüstride de otomasyon talebini artırırken, ‘yaşam için teknoloji’ geliştiren Bosch bu değişime öncülük ediyor. Sanayi 4.0 alanında dünyadaki başkan şirketlerden olan Bosch, son 10 yıldır bu çağdaş üretim biçimini hem kendi fabrikalarında uyguluyor hem de pazara kanıtlanmış tahliller sunuyor.  2016 yılından bu yana Bosch Türkiye farklı bölümlerdeki firmalara danışmanlık hizmeti ve dijital dönüşüm tahlilleri sunuyor. Sanayi ve İnovasyon Tahlilleri departmanın sorumluluğunu üstlenen Altuğ Kökdemir, yeni vazifesinde endüstride dijital dönüşümün yanı sıra kurumsal teşebbüs platformu ve kurumsal iş geliştirmeden sorumlu olacak.

Altuğ Kökdemir kimdir?

Bosch Türkiye’deki mesleğine 2004 yılında Otomotiv Yedek Modül İş Kolunda Eser Müdürü olarak başlayan Altuğ Kökdemir, bu kısımda sırasıyla Pazarlama Müdürlüğü ve Pazarlama Yöneticiliği misyonlarını üstlendi. 2019-2022 yılları ortasında Bosch Bina Teknolojileri iş kolunda Ülke Yöneticisi olarak vazife yapan Kökdemir, akabinde Türkiye ve Orta Doğu bölgesinde kurum genelindeki stratejik projelerin sorumluluğunu yürüttü. İstanbul Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği Otomotiv kısmında lisans, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans (MBA) eğitimini tamamladı.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın