Antalya Büyükşehir Belediyesi Yeşilçam Şenliği düzenliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Niyet Platformu işbirliği ile Yeşilçam Şenliği düzenlenecek. 1 Temmuz Cumartesi günü 14.00-23.00 saatleri ortasında Atatürk Kültür Merkezi Parkı açık alanında düzenlenecek şenlikte 80’li ve 90’lı yılların müzikleri eşliğinde nostaljik bir sinema seyahati yaşanacak.

Atatürk Kültür Merkezi Parkı açık alanında 1 Temmuz Cumartesi günü düzenlenecek Yeşilçam Şenliği gün uzunluğu birbirinden renkli etkinliklere konut sahipliği yapacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Başkanlığı ve Antalya Fikir Platformu’nun birlikte gerçekleştireceği Yeşilçam Şenliği kapsamında 80’li ve 90’lı yılların müziklerinden oluşan DJ Performansı, sihirbaz ve hokkabaz gösterisi, sokak sanatkarları, Yeşilçam bandosu iştirakçilere keyifli anlar yaşatacak.

 

YEŞİLÇAMIN USTA İSİMLERİ SÖYLEŞİYE KATILACAK

Festivalde Cemal Berktaş ile Yeşilçam Sinema Tarihi Paneli gerçekleştirilecek. 18.45-19.30 saatleri ortasında ise Yeşilçam’ın unutulmaz isimleri Nuri Alço, Çoşgun Göğen ve Hababam Sınıfı oyuncularının iştirakiyle oyuncu Mehmet Kefili’nin moderatörlüğünde keyifli bir söyleşi gerçekleştirilecek. Şenlik Serdar Şengül ile Yeşilçam Müzikleri, Yeşilçam Vokal Kümesinin performansı ile devam edecek. Yeşilçam Şenliği 21.30’da başlayacak makaralı nostalji açık hava sineması gösterimi ile sona erecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın