Başarılı öğrenciler dorukta motivasyon kampında


Osmangazi Belediyesi ve Osmangazi İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ortasında imzalanan protokol çerçevesinde ilçe genelindeki okulların 11 sınıflarına yapılan deneme imtihanında muvaffakiyet gösteren öğrenciler, Osmangazi Belediyesi’nin Uludağ Sarılan U-

Kamp Tesisinde motivasyon ve meslek planlama kampında buluşuyor. Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar da yaz tatilini Bursa’nın doğal hoşlukları ortasında verimli bir halde geçirme fırsatı bulan gençler ile bir ortaya gelerek deneyim paylaşımında bulundu.

Osmangazi Belediyesi’nin Uludağ Sarıalan bölgesinde hizmete kazandırdığı U-Kamp Tesisi, yaz tatili boyunca YKS’ye hazırlanan öğrencileri ağılıyor. Osmangazi Belediyesi ve Osmangazi İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ortasında imzalanan protokol çerçevesinde ilçe genelindeki okulların 11 sınıfları ortasında yapılan deneme imtihanında muvaffakiyet gösteren 450 öğrenci, 30’ar kişilik kümeler halinde 07 Temmuz-15 Eylül tarihleri ortasında “Çalışma ve Motivasyon” kampına katılacak.

 

Dündar: “Asla pes etmeyin”

Osmangazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün tertibiyle Uludağ’ın eşsiz doğal hoşlukları ortasında kamp yapan gençleri ziyaret eden Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, meslek planlanması yapan gençlerle sohbet etti.

 

Üniversiteye hazırlanan öğrencilerle hayata dair deneyimlerini paylaşan ve nasihatlerde bulunan Lider Dündar, planlı ve disiplinli çalışmanın ehemmiyetinden bahsetti. Türkiye’nin en büyük sermayesinin gençler olduğuna vurgu yapan Dündar, “Gençlerimize güvenerek, yarınlara umutla bakıyoruz. Hayallerinize, amaçlarınıza ulaşmak için çok çalışın. Karşılaştığınız zorluklarda asla pes etmeyin. Azim ve kararlılık sizleri muvaffakiyete götürecektir. Teknolojiyi düzgün takip edin lakin yerinde kullanın. Çok okumaya itina gösterin. İnşallah, Türkiye Yüzyılı’nın yıldızları siz gençler olacaksınız.” tabirlerini kullandı.

 

Sarılan U-Kamp Tesisi’nde rehber öğretmenler eşliğinde motivasyon ve meslek planlaması çalışmaları yapan öğrencilere, ayrıyeten belediye yetkilileri tarafından afet farkındalık eğitimi veriliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın