Borusan Cat, Hasan Tahsin İnanç Etüt Merkezi’ni Akçaabat’a armağan etti


Borusan Küme şirketlerinden Borusan Cat, 2021 yılında vefat eden Türkiye Genel Müdürü Hasan Tahsin Güven’in ismini taşıyan etüt merkezini Akçaabat’ta açtı. Çiçeklidüz İlkokulu idaresinde bulunacak merkezin mevcut imkanları Borusan Cat tarafından daima geliştirilecek. Etüt merkezi ayrıyeten farklı etkinliklere, 7’den 70’e herkese yönelik aktivitelere konut sahipliği yapacak. 

“Daha Düzgün Bir Dünya İçin Tahlil Üretiriz” anlayışı ile Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya’da faaliyetlerini yürüten Borusan Cat, 2021 yılında vefat eden Türkiye Genel Müdürü Hasan Tahsin Güven’in ismini yaşatmak ismine, Güven’in eğitime verdiği değere uygun olarak, Akçaabat’a bağlı Çiçeklidüz köyünde Hasan Tahsin İnanç Etüt Merkezi’ni açtı. Merkezin açılışına, Akçaabat Belediye Lideri Osman Nuri Ekim, Akçaabat İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mehmet Usta, Çiçeklidüz Muhtarı Mustafa Birinci, Çiçeklidüz İlkokulu Müdürü Süleyman Hoş yanı sıra Borusan Cat yöneticileri katıldı. 

Hasan Tahsin İnanç Etüt Merkezi, Borusan çalışanlarının bilgi ve marifetlerini gönüllülük yaklaşımıyla değerlendirmeleri ve toplumsal yarar projeleri ile topluma katkı sağlamaları gayesiyle 2008 yılında kurulan Okyanus İstekli Borusanlılar Platformu liderliğinde, Borusan Cat çalışanlarının istekli iştirakleriyle hayata geçti. Kendisi de Karadenizli olan Güven’in ismini taşıyan etüt merkezi, Çiçeklidüz İlkokulu yanı sıra bölgede öteki okullara giden çocukların eğitimlerine de yardımcı olacak.  Farklı yaş kümelerine yönelik kitaplar, oyunlar ve oyuncaklarla donatılan merkez ilerleyen süreçte 7’den 70’e hitap edecek farklı etkinlikler ve aktivitelere de mesken sahipliği yapacak. 

İnsana ve topluma paha katıyor

Borusan, sürdürülebilirlik çalışmalarını iklim, insan ve inovasyon odak alanları altında kapsayıcı bir halde ele alıyor. Bu anlayışa uygun olarak çalışmalarını, gönüllülük aslına nazaran yürüten Okyanus İstekli Borusanlılar, Türkiye’nin farklı bölgelerinde muhtaçlıklar dahilinde istekli olarak çalışmalar gerçekleştiriyor. Aktüel ve uzun vadeli gereksinimlere nazaran beşere ve topluma bedel katan projelerin kesimi oluyor. 

Borusan Cat Hakkında

Caterpillar’ın dünyadaki 160 distribütöründen birisi olan Borusan Cat, ‘Daha Güzel Bir Dünya İçin Tahlil Üretiriz’ şirket hedefiyle Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya olmak üzere 6 ülkede, 3.500’den fazla çalışanıyla inşaat, madencilik, güç ve ulaşım sanayilerinde faaliyet göstermektedir. 

Aynı vakitte dünyanın önde gelen jeneratör markalarından FG Wilson’ın Türkiye ve Kuzey Irak distribütörlüğünü de yürüten Borusan Cat’in metaverse evrenindeki en tanınan blok zincir platformlarından biri olan Decentraland’da bir mağazası ve ‘Borusan Cat Solutions’ isimli bir NFT koleksiyonu da bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın