Bybit, ClearLoop entegrasyonu ile kurumsal süreç altyapısını güçlendiriyor

Dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü kripto borsası Bybit, müşterilerine hem karşı taraf riskini hafifletecek hem de sermaye verimliliğini artıracak biçimde borsa dışı ödeme imkânı sunan Copper ClearLoop ağı ile entegrasyonunu tamamladığını duyurdu. 

Bybit kullanıcıları, Copper’ın borsa karşı taraf riskini ve ödeme aczi riskini hafifletmek için oluşturulmuş, piyasa öncelikli inanç dokümanlarından de yararlanacak. Bybit’in bu teknolojiyi entegre etmeye olan bağlılığı, kurumsal kripto yatırımcılarının muhtaçlıklarını karşılamaya verdiği değerin altını çiziyor.

Bybit saygın ClearLoop ağının üyesi olarak düzgün yönetişim, şeffaflık, sorumluluk ve güvenlik unsurlarını sürdüren büyük sanayi borsaları ortasında yerini alıyor. Bu entegrasyon, neredeyse anında ödeme sağlayarak, yatırımcıların alım-satımı Bybit’te yaparken hesaplaşmayı off-chain yapmasına imkân veriyor. Bu özellik, piyasanın dalgalı olduğu ve blok zinciri süreç onay müddetlerinin büyük oranda artabildiği devirlerde yatırımcılara fırsatlar sunması açısından bilhassa kıymetli. 

Varlıklar Copper’da inançlı Çok Taraflı Hesaplama konseptiyle saklandığı için, ClearLoop ile entegrasyon İngiliz hukukunun açık ve net inanç yapısı ile kurumlara güç veriyor. Bybit, Copper ile iştirak kurup ClearLoop ağından yararlanarak, sofistike piyasa iştirakçilerinin talep ettiği teminat ve esnekliği sağlıyor ve böylelikle kurumsal yatırımcıların güvenlik telaşlarını ele alıyor.

Bybit kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou bahis hakkında şöyle konuştu: “Bybit şeffaflık, sorumluluk ve her şeyden öte güvenlik sağlayarak düzgün yönetişimin temellerini onurlandıran ClearLoop içinde büyük sanayi oyuncuları ortasındaki yerini aldı.  Bir yıl kadar evvel, kurumsal yatırımcıların en büyük tasası güvenlikti ancak artık Copper üzere, kurumsal müşterilerimize yanlışsız araçları sunan saklama kuruluşları ile iştirak yaparak bu korkuları ortadan kaldırıyoruz.”

Copper CEO’su Dmitry Tokarev ise şunları söyledi: “Varlık güvenliğine, kullanıcı tecrübesine ve kripto sanayisinin tam büyüme potansiyeline ulaşması için daha yüksek standartlar belirlemeye olan bağlılığımızı paylaşan Bybit ile güçlerimizi birleştirdiğimiz için heyecanlıyız.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın