Canik’te Mescide Gelen Çocuklar İkramların Sahibi Olacak

Canik Belediyesi, 30 gün boyunca mescide gelen çocuklara Çanakkale gezisi, tablet ve bisiklet ikram edecek.

Canik Belediyesi’nin ilçede klasik hale getirdiği ‘Haydi Çocuklar Güle Oynaya Camiye’ projesi çocukların ağır ilgisiyle başladı. Canik Belediyesi, ilçede bu yıl ikincisini düzenlediği proje kapsamında 30 gün boyunca mahallelerinde yer alan mescitlere gelen çocuklara Çanakkale gezisi, tablet ve bisiklet ikram edecek. Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, ‘Haydi Çocuklar Güle Oynaya Camiye’ projesine çocukların büyük bir ilgi gösterdiğini belirterek, çocukların sevinç ve heyecanla ilçede bulunan mescitleri doldurduğunu söyledi. Çocukların anne ve babaları ile birlikte mescide geldiğini tabir eden Lider İbrahim Sandıkçı, ailelerin projeden büyük memnuniyet duyduğunu söz etti.

Canik’te Çocuklar Mescitlere Koştu

Çocukların aileleriyle birlikte mescitlere koştuğunu tabir eden Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, projenin asıl hedefinin çocukları mescitlerin manevi ortamları ile buluşturarak onların namaz alışkanlığı kazanması olduğunu söyledi. Lider İbrahim Sandıkçı, “Canik’te Haydi Çocuklar Güle Oynaya Mescide projemizin bu yıl ikincisini düzenliyoruz. İlçemizde bir gelenek haline getirdiğimiz projemize çocuklarımız ağır bir ilgi ve iştirak gösteriyor. Çocuklarımız mahallelerinde bulunan mescitlere anne ve babalarının ellerinden tutup koşarak geliyor. Geçtiğimiz yıl çocuklarımıza bisiklet ikramı verdiğimiz projemiz kapsamında bu yıl ise Çanakkale gezisi, tablet ve bisiklet armağan ediyoruz. Yaz tatili devrinde çocuklarımızı mescitlerin manevi atmosferiyle buluşturduğumuz projemiz vesilesiyle çocuklarımızın huzur dolu bu ortamda ruhunu dinlendirmelerini ve namaz kılma alışkanlığı edinmelerini istiyoruz. Allah’ın müsaadesiyle, Haydi Çocuklar Güle Oynaya Mescide projemizi her yıl ikramlarını yenileyerek ilçemizde düzenlemeye, çocuklarımızı mescitlerle buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

  30 Gün Mescide Gelen İkramları Kapacak

Haydi Çocuklar Güle Oynaya Mescide projesinin ilçedeki tüm mescitlerde uygulandığını ve mescide gelen çocukların dileği hediyeyi alabileceğini belirten Lider İbrahim Sandıkçı, “ Geçtiğimiz yıl mescide giden toplam 673 çocuğumuzun her birine bisiklet ikram ettiğimiz projemiz çerçevesinde bu sene Çanakkale gezisi, tablet ve bisiklet armağan ediyoruz. 52 mahallemizde toplam 119 mescidimize 3 Temmuz 11 Ağustos tarihleri ortasında 30 gün boyunca gelen 9-15 yaş kümesi yavrularımız dilediği hediyeyi alabilecek. Çocuklarımızla birlikte dolu dolu bir yaz geçireceğiz. Projemize ağır bir ilgiyle katılan, mescitlerimizi sevinçle dolduran çocuklarımıza, ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Camilerimizin manevi atmosferliyle çocuklarımızı buluşturduğumuz projemizin hayırlar getirmesini Aziz Mevla’dan niyaz ediyorum” dedi.

Canik Belediyesi’nin 9-15 yaş kümesi çocuklara Çanakkale gezisi, tablet ve bisiklet ikram ettiği Haydi Çocuklar Güle Oynaya Mescide projesi çerçevesinde 3 Temmuz- 11 Ağustos tarihleri ortasında 40 gün mühlet içerisinde 30 gün boyunca erkek çocukların sabah ve yatsı namazında, kız çocuklarının ise dilediği 3 vakit namazda mescide gelmesi gerektiği kaydedildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın