Cisco’dan, daha kontaklı bir dünya için bölümü baştan tanımlayacak yenilikler


Cisco, ağ, güvenlik, iş birliği ve uygulamalar alanlarında her şeyi “imkânsıza yer bırakmayacak” halde birbirine bağlama stratejisinin yansıması olan inovasyon ve tahlilleri açıkladı. Cisco Live 2023’te duyurulan yenilikler sayesinde müşteriler, karşılaştıkları teknoloji temelli problemlere tahlil bulurken rekabet avantajı da elde ediyor. Kelam konusu yenilikler, Cisco’nun teknoloji stratejisinin temel ögeleri olan sürdürülebilirlik ve yapay zekâ tahlillerini de kapsıyor

Cisco Live 2023 aktifliği, global Cisco topluluğunu bir ortaya getirirken, sergilenen inovasyonlar, iştirakçilere daha kapsayıcı bir gelecek inşa etmek için ilham verdi. 4-8 Haziran’da ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleşen aktifliğe 20 bin kadar konuk fizikî olarak, tüm dünyadan yaklaşık bir milyon kişi de online iştirak gösterdi.  

İcra Konseyi Lideri ve CEO’su Chuck Robbins, etkinlik ve Cisco’nun çalışmaları hakkında şunları söyledi: “Cisco Live etkinliğinde, portföyümüzdeki çığır açan yenilikleri ve bir dizi yeni yetkinliği paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Müşterilerimizin karşılaştıkları zorlukları, teknolojiyi kullanarak çözmelerine yardımcı olan bir şirket olarak Cisco’nun önünde büyük bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Gerek güvenlik, irtibat ve uygulamalar gerekse de sürdürülebilirlik başlıklarında Cisco; müşterilerimizin dönüşüme imza atarak ahenk sağlamalarına yardımcı olmak için tercih ettikleri bir iş ortağıdır. Aktiflikte; daha kolay, daha kapsayıcı ve daha sürdürülebilir olma vizyonumuz kapsamında, takımlarımızın üzerinde çalıştığı tüm yenilikleri paylaşmaktan çok memnunuz.”

Daha sade ancak daha gelişmiş kullanıcı deneyimi

Cisco Live etkinliğinde networking (ağ), güvenlik, iş birliği ve optimize edilmiş uygulama teklifleri kapsamında yeni teknolojiler ve eser geliştirmeleri sergilendi. Ayrıyeten şirket, platformlara ve buluta geçişini hızlandırarak, eser portföyünü değerli ölçüde kolaylaştırarak, müşteriler ve iş ortakları için daha birleşik bir tecrübe vizyonunu açıkladı.

Cisco’nun State of Küresel Innovation raporuna göre, BT çalışanlarının %85’i, BT sistemlerinde kolaylığa kıymet veriyor. Cisco Live’de duyurulan yeni teknolojiler de Cisco’nun kullanıcı tecrübelerini kolaylaştırma ve geliştirme taahhüdünün altını çiziyor. Duyurulan teknolojiler ortasında şunlar yer alıyor:

•              Cisco Networking Cloud: Basitleştirme üzerine konseyi olan Cisco Networking Cloud vizyonu, Cisco’nun tüm networking tesir alanlarını sıkıntısız bir formda yönetmeyi sağlayan tek bir platform tecrübesini nasıl sunacağını detaylarıyla gösteriyor. Proaktif ağ idaresi, siloların ortadan kaldırılması, performans garantisi ve daha az insan iş yükü için güçlü ve akıllı bir platform…

•              Cisco Güvenlik Gelişmeleri: Bir güvenlik hizmet (SSE) tahlili olan Yeni Cisco Secure Access, tek bir platform üzerinde her yerde, tüm aygıtlarda ve uygulamalarda kusursuz erişim sağlıyor. Cisco’nun yeni Secure Firewall 4200 eseri, tüm ortamlarda üst seviye güvenlik sağlayan Cisco Multicloud Defense ile birlikte iş yerlerinde yahut hareket halindeyken kesintisiz temas tecrübeleri sunuyor.

•              Cloud Native Application Security (bulut lokal uygulama güvenliği): Panoptica’ya gelen, günümüzün dağıtık, çok bulutlu ortamlarında koddan geliştirme kademesine ve üretim çalışma vaktine kadar tam bulut mahallî uygulama hayat döngüsü muhafazası sağlayacak gelişmiş özellikler.

•              Full-Stack Observability (FSO): Cisco, FSO platformunun genel kullanılabilirliğini duyurdu. Bu platform sayesinde müşteriler, açık ve genişletilebilir bir mimariye heyeti sağlam bir uygulama ekosistemi geliştirebilecek. Buna tek tüketim modelinde yer alan yeni ve eşsiz kullanım senaryoları da dahil. Ayrıyeten Cisco’nun AppDynamics ve ThousandEyes ortasında kurduğu yeni çift taraflı entegrasyon sayesinde, müşterilerin dijital tecrübeleri daha yeterli bir formda izlenebilecek, süratle aksiyona dönüşebilen teklifler ve bulgularla gözlemlenebilirlik açıkları kapatılacak.

•              Yapay Zekâ Takviyeli Güvenlik ve Hibrit Çalışma Özellikleri: Cisco’nun Webex’te sunduğu yeni üretken yapay zekâ takviyeli özetleme özelliği, üretkenliği artırarak müşteri tecrübesini daha üst boyutlara taşıyor. Ayrıyeten Cisco Security Cloud’da yer alan yeni yapay zekâ marifetleri; karmaşıklığı ortadan kaldırıyor ve tehditlere müdahaleyi hızlandırıyor. Cisco ayrıyeten, hibrit iş yerleri için daima gerçekleştirdiği gelişmeleri desteklemek üzere müşterilerin en yaygın kullandığı iş yeri uygulamalarında devreye alınacak olan Room Bar Pro’yu, en güçlü işlemciyle birlikte duyurdu. 

Cisco, müşteri ve tahlil ortağı inovasyonlarını destekliyor

Cisco Live etkinliğinde duyurulan yenilikler, müşterilerin ve tahlil ortaklarının karşı karşıya olduğu en büyük zahmetleri direkt ele alırken, Cisco’nun kesim başkanı uygulamalarını ve teknolojilerini kullanarak kendi yeniliklerine imza atmalarını da sağlıyor: 

•              Cisco Stadyumu: Cisco, dünya çapındaki stadyumlarda izleyicilerin kusursuz tecrübeler yaşamasını sağlıyor. Bir maçta hakemlik yapacak olan iştirakçiler, karar vermek üzere anında tekrar oynatma teknolojisini deneyimleyecekler.

•              Otonom Ömür Projesi: Ignite Technology ve bir sivil toplum örgütü olan Launchcode, farklı yetkinliklere ve donanımlara sahip bireylerin bağımsız hayat hayalini gerçeğe dönüştürmek üzere güçlerini birleştirip, Country Digital Acceleration Program (CDA – Ülke Dijital Hızlandırma Programı) ve Cisco Innovation Labs ile iş birliği yaptı. Ziyaretçiler, akıllı teknolojilerin hayalleri nasıl gerçeğe dönüştürdüğünü görmek için etkileşimli bir konut tipine katılacaklar. 

•              Akıllı Bina Teknolojisi: İnşaat bölümünde güç kullanımını ve karbon emisyonlarını azaltmak üzere güç, ısı, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerini denetim ve optimize etmek için bina sahiplerine ve tesis yöneticilerine daha fazla görünürlük sağlayan, Schneider Electric ile geliştirilen ortak bir tahlil.

Cisco’dan sürdürülebilirlik ve yapay zekâ çözümleri 

Cisco’nun gerçekleştirdiği State of Küresel Innovation anketine nazaran teknoloji yeniliklerinin ehemmiyeti konusunda en çok kelam edilen öge, daha sürdürülebilir, güç verimli yahut ekolojik olarak şuurlu teknoloji seçenekleri oluşturmak. Sürdürülebilirliğin bir iş mecburiliği olduğuna inanan Cisco, güç verimliliğini artırmaya, döngüsel iktisat unsurlarını benimsemeye ve müşterilerin sürdürülebilirlik gayelerini hızlandırmalarını sağlayan eser ve tahliller geliştirmeye odaklanıyor.

Cisco, eser ve tahlillerinde sürdürülebilirlik ve güç idaresine öncelik vermeye devam ediyor. Hakikaten Cisco Live’da, iş ortaklarıyla birlikte müşterilerin sürdürülebilirlik amaçlarına en süratli ve efektif formda ilerlemelerini sağlamaya yönelik yol haritası duyuruldu. 

Cisco tıpkı vakitte; ağ, güvenlik ve iş birliği portföylerinde yapay zekâdan yararlanma konusunda uzun müddettir önder pozisyonunu sürdürüyor. Cisco’nun yapay zekâ kullanımına yönelik portföyünde, akıllı ağlar ve bağlanabilirlik, siber güvenlik, satış ve dayanak, sohbet robotları ve hibrit çalışma araçları üzere çok çeşitli kullanım senaryoları ve kurumsal tahliller yer alıyor. Cisco bu çerçevede, kuruluşların iş gücünde üretkenliği ve sadeliği artırmasına yardımcı olacak yeni, güçlü ve üretken yapay zekâ teknolojisini de Cisco Live etkinliğinde tanıttı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın