Çocuk Oyun Odaları’nda yıl sonu heyecanı


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları çocuk oyun odalarında eğitim gören çocukların yıl sonu aktiflikleri devam ediyor. KO-MEK’in bilhassa kursiyer annelerin gözü geride kalmasın diye kurs merkezleri içinde oluşturan Çocuk Oyun Odalarına gelen miniklerin yıl sonu şovları anne babalarına his dolu anlar yaşattı. Bu kapsamda Köseköy KO-MEK Kurs Merkezi’nde düzenlenen yılsonu etkinliğinde sahne alan minikler birbirinden hoş şovları ile anne babalarından çokça alkış aldı.

ÇOCUKLARIN MEMNUN GÜNÜ

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen yılsonu aktifliğine, eğitim hayatlarının birinci durağını muvaffakiyetle tamamlayan miniklerin şovları damga vurdu. İstiklal Marşının okunması ile başlayan mezuniyet merasiminde çocuklar kadar ailelerinde heyecanlı olduğu gözlerden kaçmadı.

GÖSTERİ VE ORTA OYUNLARI ALKIŞ ALDI

Köseköy KO-MEK oyun odasına yıl boyunca devam eden 12 çocuk şov boyunca 9 farklı şov düzenledi. Şiirlerin okunduğu orta oyunların sergilendiği şovda Hacivat-Karagöz orta oyunu çokça alkış aldı. Miniklerin sergilediği görsel gösteriler ve dans şovları izleyenleri adeta büyüledi. Şov sonrasında yılsonu pastasını daima birlikte kesen çocuklar doyasıya eğlenmenin tadını çıkarttı.

OYUN ODALARINDAN 14.670 ÇOCUK YARARLANDI

Toplamda 14 bin 670 çocuğun yararlandığı Çocuk oyun odalarında 2022-2023 eğitim periyodunda 4 bin 329 çocuk eğitim aldı. Çocuklarıyla birlikte kurs merkezine gelen anneler, buradaki uzman işçiye çocuklarını bırakarak gönül rahatlığı ile derslerine odaklanabildi.

3-6 YAŞ ORTASI ÇOCUKLAR KABUL EDİLİYOR

Çocukları nedeniyle kursa gelemeyen anneler için adeta kurtarıcı olan Çocuk Oyun Odaları, çocuklar için de bir eğitim alanı oldu. Çocuklara, Oyun Odalarında alanında uzman eğitmenler gözetmenlik yapıyor. Çocuk Oyun Odaları’na 3-6 yaş ortasındaki çocuklar kabul ediliyor.

ANNE ÇOCUĞUNU BIRAKIP DERSE GİRİYOR

Anne kursiyerler eğitim gördükleri KO-MEK kurs merkezlerine çocuklarıyla birlikte geliyor. Kursiyer çocuğunu buradaki Çocuk Oyun Odası’na götürüyor ve uzman işçiye teslim ediyor. Çocuk Oyun Odasına gelen çocuklar ise anneleri dersteyken yaşıtlarıyla eğlenceli vakit geçiriyor.

 OYUN, CÜMBÜŞ, EĞİTİM

Çocuk Oyun Odaları yalnızca anne dersteyken vakit geçirilecek bir yer olarak tasarlanmadı. Buraya gelen çocuklara, pahalar eğitiminden, drama eğitimine kadar geniş bir yelpazede eğitim veriliyor. Oyun odaklı eğitimlerde, çocuklar hem öğreniyor hem oyun oynamanın keyfini çıkarıyor.

TEMEL HEDEF TÜRK KÜLTÜRÜNÜ ÖĞRENMEK VE YAŞATMAK

Yaz devrinde de devam edecek olan çocuk oyun odalarına bu kere çocuklar anneleri ile birlikte katılabilecek. Yaz periyodu boyunca anne ve çocuklar çocuk oyun odası atölyelerinde doyasıya vakit geçirirken gün boyunca hem eğlenecek hem de günlük hayatta öğrenmenin tadını çıkaracak. Eğitimler 03 Temmuz-28 Temmuz tarihleri ortasında Pazartesi-Salı-Perşembe ve Cuma günleri saat 10.00-15.00 saatleri ortasında verilecek. Eğitimlerde 1. Küme 10.00-12.00 saatleri ortası, 2. Küme ise 13.00-15.00 saatleri ortası yapılacak. Tüm etkinliklerde Türk kültürünü öğrenmek ve yaşatmak temel hedef olarak planlandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın