Çocuk senfoni mutteşem bir konserle yaza merhaba dedi

Narlıdere Belediyesi’nin çocukları sanatı sevdirmek ve dünya çapında sanatkarları ülkemize kazandırmak için hayata geçirdiği Çocuk Senfoni Orkestrası, 2022-2023 eğitim-öğretim devri çalışmalarını ‘Yaza Merhaba’ konseri ile taçlandırdı. Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, 2019 yılında sanat seyahatine başlayan Çocuk Senfoni Orkestrası ile gurur duyduklarını söz ederek, “Bugün burada olan çocuklarımız büyüdüklerinde âlâ bir sanatçı olacak ve Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’nda küçük kardeşlerini yetiştirecekler. İnanıyoruz bu orkestra, dünya çapında sanatkarları ülkemize kazandıracak” dedi

Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, 2022-2023 eğitim-öğretim devri çalışmalarını süper bir konserle taçlandırdı. Şefliğini Anıl Altınsoy’un üstlendiği ‘Yaza Merhaba’ konserinde yaklaşık 2 saat sahnede kalan çocuklar, Klasik Batı Müziği yapıtlarının yanı sıra, sinema ve dizi müziklerini muvaffakiyetle seslendirdi. Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde boş koltuğun kalmadığı ve büyük bir coşkunun yaşandığı gecede sanatseverler, müziğin genç yeteneklerini uzun mühlet ayakta alkışladı. Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, CHP İzmir Vilayet Lider Yardımcısı İnanç Işıklı, CHP Narlıdere İlçe Lideri Mesut Dingin ve davetlilerin katıldığı gece sanatseverlere mükemmel bir gece yaşattı.

ÇOCUKLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ

Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, 2019 yılında sanat seyahatine başlayan Çocuk Senfoni Orkestrası ile gurur duyduklarını tabir ederek, “Çocuklarımız yeniden harika bir konser verdi. Bugün burada olan çocuklarımız büyüdüklerinde uygun bir sanatçı olacak ve Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’nda küçük kardeşlerini yetiştirecekler. Narlıdere’de çocuklarımız kültürle sanatla buluşmaya devam edecek. İnanıyoruz bu orkestra, dünya çapında sanatkarları ülkemize kazandıracak. Bu hoş gecenin hazırlanmasında emek veren şefimize, çalışanlarımıza ve en çok da bizlere güvenen ailelerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, Cumhuriyetimizin 100.yılında çok daha coşkulu konserlere imza atmaya devam edecek” diye konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın