Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı İçin Ön Müracaatlar Başladı

Çumra Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı için ön müracaat süreci başladı.

Çumra’da Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı heyecanı yaşanıyor. Geçen yıl ağır bir ilgi ile karşılanan ve bu yıl 10 Bin Yıllık Tarım Kenti sloganıyla ikincisi düzenlenecek Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı için hazırlıklar devam ediyor. 30 Ağustos – 2 Eylül tarihleri ortasında çeşitli etkinliklerle düzenlenecek olan Tarım ve Hayvancılık Bayramı’na katılmak isteyen firmalar için ön müracaat süreci başladı. 

ÇEVRE VİLAYETLERDEKİ FİRMALARDA İŞTİRAK SAĞLAYABİLECEK

Bu yıl etraf vilayetlerden de firmaların iştirak sağlayabileceği Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı’nda Tarım aletlerinden Çumra’nın yöresel eserlerine, etkinliklerde faaliyet gösterecek iştirak kategorileri ortasında; Traktör firmaları, tarım aletleri ve teknoloji firmaları, zirai ilaç firmaları, hayvancılık – yem ve besleme eserleri firmaları, bitki ve peyzaj firmaları, yöresel lezzet firmaları, takı tasarım firmaları, kitap kırtasiye firmaları ve endüstrici – STK’lar yer alacak biçimde belirlendi. 

BU YILDA İŞTİRAKÇİLERİ ÇEŞİTLİ AKTİFLİK VE YARIŞMAR BEKLİYOR

Çumra Belediyesi’nin düzenleyeceği Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı programı kapsamında gerçekleştirilecek olan; konserler, halk oyunları, mehteran gösterisi, fotoğraf müsabakası ile en hoş hayvancılık ve yöresel eserler kısmında müsabakaların olacağı etkinlikler programa heyecan katacak.   

ÖNBAŞVURU KAİDELERİ İÇİN DETAYLI BİLGİ ADRESİ YAYINLANDI

Katılımcılar Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı ön müracaat şartları hakkında detaylı bilgiye bayram.cumra.bel.tr adresinden ulaşabilecek.

Konuya ait açıklamalarda bulunan Çumra Belediye Lideri Recep Candan düzenlenecek tertiple tarım kenti Çumra’da özelliklede çitçilerimize yine bir bayram coşkusu yaşatacaklarını kaydetti. Candan yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz yıl ilçe halkımızın ve çiftçilerimizin uzun yıllar hasretini çektiği Tarım ve Hayvancılık Bayramımızı büyük bir coşku ile ve kalabalıkla düzenledik. Bu o denli bir aktiflik oldu ki iştirak sonları Çumra ile hudutlu kalmadı ve etraf vilayetlerden de gelen vatandaşlarımızla fuar alanımız doldu taştı. Bu yıl İnşallah iştirak sağlayacak firmalarımız ve vatandaşlarımız özelinde daha geniş bir alanda bayramımızın ikincisini düzenleyeceğiz. Firmalarımızın ve tüm hemşehrlerimizin şimdiden heyecanı çok büyük… Hemşehrilerimizin yanısıra etraf vilayetlerdeki firmalarımızın da bu heyecanı paylaşmasını istiyoruz. Birebir vakitte düzenleyeceğimiz etkinlikler çerçevesinde yeniden konser ve müsabakalarımız ile tarım ve hayvancılık bayramımızı coşku ile kutlayacağız.  İlçemize ekonomik katma paha sağlayacak Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı’mızın güzel olmasını temenni ediyorum” tabirlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın