Egeli gençler, ilkokul öğrencileriyle sanat projesinde buluştu


EÜ’den, “Okulumuzu Güzelleştiriyorsunuz” Toplumsal Sorumluluk Projesi

 Egeli gençler, ilkokul öğrencileriyle sanat projesinde buluştu

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Hoş Sanatlar Eğitimi Kısmı öğrencileri “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında yürüttükleri “Okulumuzu Güzelleştiriyorsunuz” başlıklı Toplumsal Sorumluluk Projesi ile Ödemiş Bademli Şükrü Saraçoğlu İlkokulu’nun okul iç duvarlarını yapıtları ile renklendirdiler.

 Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Hoş Sanatlar Eğitimi Kısmı öğretim üyesi Doç. Dr. Dizar Ercivan Zencirci’nin yürütücülüğünde, Hoş Sanatlar Eğitimi Kısmı 4. Sınıf öğrencileri Berfin Özeroğlu, Büşra Balkis, Ceylin Neslişah Işık, His Seçen, Esra Poyraz ve İnci Sağlam, ilkokulun duvarlarını minik öğrenciler için eğitsel açıdan zenginleştirmek emeliyle renklendirdiler. Çalışmada; başta sanat ve bilim dünyasından öne çıkmış şahısların portreleri, kıymetler eğitimi ile sağlıklı beslenme köşesi ve sanat tarihinin post-emresyonist yapıtlarından en kıymetlisi olan “Yıldızlı Gece” fotoğrafının röprodüksiyonu okulun iç duvarlarına işlendi.

Doç. Dr. Dizar Ercivan Zencirci, proje ile ilkokul öğrencilerinin ilham almalarını sağlayarak, okul ortamında keyifli olmaları ve sanata karşı hassaslık kazanmalarını amaçladıklarını söyledi. Doç. Dr. Dizar Ercivan Zencirci ve projede yer alan öğrencilere, sanata ve eğitime katkılarından ötürü Ödemiş İlçe Ulusal Eğitim Şube Müdürü Ahmet Turan Yüzük tarafından plaket ve doküman takdim edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın