Eğitime takviye


Bornovalı öğrencilere eğitim takviyesi vererek, lise ve üniversite imtihanlarına hazırlamalarında dayanak olan Bornova Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (BELGEM), yeni periyot için hazırlıklarına başladı. 2023/2024 eğitim öğretim devrinde verilecek olan kurslardan okul dışında öteki bir eğitim takviyesi alamayan 7-8-10-11 ve 12. sınıflar ile mezun öğrenciler yararlanabilecek. Kurslarda Matematik, Fen, Türkçe, Edebiyat, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, İngilizce, İdeoloji ve Tarih olmak üzere 11 farklı branşta haftada 5 gün eğitim dayanağı sağlanacak.

 Danışmanlık desteği

Bornova Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi 2022/2023 devrinde Liselere Geçiş Sınavı’na  (LGS) giren Bornovalı çocuklara danışmalık hizmeti verecek. Haziran ayı sonunda açıklanacak olan sonuçlar sonrası imtihana giren tüm Bornovalı öğrenciler uzman eğitmenler eşliğinde gerçek tercihleri yapabilecek. Danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyenler Bornova Belediyesi’nin 0 232 999 29 29 numaralı çizgisinden dahili 4400 ve 4401’i arayarak bilgi alabilir.

Eğitime destek

2023/2024 eğitim devri için düzenlenen derslere takviye kurslarından bu devir 2 bin 500’e yakın öğrencinin yararlanmasını planladıklarını söz eden Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ, “Uzman eğitmen takımımızla her vakit çocuklarımızın yanında olduk. Eğitime dayanak vermek önceliklerimizin başında geliyor.Bunun için projeler üretiyor ve tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Bornovalıları çocuklarımızın DOKÜMANIM kurslarına katılarak başarılı sonuçlar almaları bizim için en büyük gurur olacak “dedi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın