Elektronik ve kablolama mevzularında çalışanlar CDT TechDay 2023’de Buluştu


21 Haziran 2023 tarihinde, Divan Ankara Otel Çankaya’da yerli ve yabancı konuşmacıların iştiraki ile gerçekleştirilen CDT TechDay 2023″ etkinliğinde,  teknoloji dünyasındaki en son gelişmeler ve elektronik ile kablolama bahislerinde tasarım, üretim ve test teknolojileri alanındaki yenilikler iştirakçiler ile paylaşıldı. 

Elektronik tasarım ve üretim teknolojileri konusunda Türkiye’de uzun yıllardır düzenlenen en kapsamlı aktiflik olan CDT TechDay, bu yıl da özel uzmanlık gerektiren çok sayıdaki yerli ve yabancı konuşmacının iştiraki ile  katımcılara etkileşimli bir ortam sundu. 

Bu yılki CDT TecDay etkinliğinde savunma, havacılık, otomotiv ve güçlü tüketim dallarının önde gelen profesyoneller, uygulama alanlarında hem teknolojik yenilikler, hem sektörel gelişmeler hem de dünyada ve Türkiye deki başarılı uygulamaları paylaştı. 

Genel oturumlarda “Reinventing the Industry: Additively Manufactured Electronics “, “Driving Innovations with Siemens Digital Threads ” gelişmelerin yanısıra MEXT Teknoloji Merkezi ile yapılan çalışmalar anlatıldı. Akabinde Xcelerator Technology Innovation Awards Ödül törenininde mükafatlar sahiplerine taktim edildi. 

Network Oluşturacak Yeni İş Fırsatları! 

 CDT TechDay 2023 etkinliğinde, iştirakçiler geleceğin teknolojilerini keşfedecekleri ve  sektör başkanlarıyla network oluşturabilecek  yeni iş fırsatlarına erişebildiler. Ayrıyeten, parallel oturumlar ve paneller aracılığıyla yeni stratejiler, en âlâ uygulamalar ve geleceğe yönelik vizyonlar hakkında bilgi edinme fırsatını yakaladılar.  Bu yıl CDT Tech Day Kapsamında ve takip eden günde Türkiye de birinci defa  “Capital Users Meeting” ve “MADe Workshop” düzenlendi.

CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş düzenledikleri aktiflikle ilgili şunları söyledi: “CDT TechDay 2023, elektronik eserlerin tasarım ve üretim süreçlerine odaklanan bir aktiflik. Savunma, Otomotiv, Uzay, Uçak ve Tüketici eserleri üzere bölümlerde faaliyet gösteren firmalar için dünyadaki örnekler ortasında özel bir pozisyona sahip. Bu tertip, iştirakçilerin ilgi alanlarına hitap eden teknoloji trendlerini, müşteri tecrübelerini izleme, paylaşma ve geliştirme imkanı sunuyor. Türkiye’de gibisi bulunmayan ve global ölçekte sayılı tertiplerden biri olması bizim için gurur verici. Sabah oturumlarında konuk konuşmacılar, geleceği ve gelişmeleri vizyoner bir yaklaşımla iştirakçilere aktaracak. Öğlenden sonra ise paralel oturumlar düzenlenerek farklı hususlar ele alınacak. Bu yıl, birinci kez düzenlenecek olan Capital Kullanıcı Kümesi toplantısı, kablolama konusunda derinlemesine bilgi paylaşımı için bir platform olarak planlanıyor. Ayrıyeten, çok katmanlı üretim teknolojilerinin elektronik dünyasındaki kullanımı ve stratejik iş birlikleriyle sağlanan imkanlar da iştirakçilerle paylaşılacak. Tıpkı aktiflik kapsamında, küresel tasarım yarışında ödül kazanan uygulamaların mükafatları de sahiplerine takdim edilecek.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın