Engelli bireyler sporla hudutlarını zorluyor


Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Gölcük Engelliler Gençlik Spor Kulübü Lideri Mevlüt Önerbay ile sportmenler ve teknik heyeti makamında konuk etti. Kocaeli’nde engellilerin spor yapmasının hem fizikî hem de ruhsal açıdan birçok yarar sağladığının ehemmiyetine vurgu yapıldı. Sportif muvaffakiyetin değerli olduğunun lakin bunun yanında asıl olanın engelli bireylerin spor yapma imkanlarına erişimlerini sağlamak olduğu da vurgulandı. Engellilerin topluma ve toplumun da engellilerin hayatına dönük entegrasyonlarına katkı sağlayacak faaliyetlerin her daim yanında olduklarını lisana getiren Lider Büyükakın, “Engelliler için spor imkanlarının artırılmasını çok önemsiyoruz. Bu noktada takviyelerimiz devam edecek” dedi.

ŞAMPİYONALARA KATILMASI ÇOK DEĞERLİ

Engelliler için birçok spor branşının olduğunun da altı çizilen görüşmede, futbol ve basketbolun yanı sıra yüzme ve tenis alanlarına dönük atılacak her adımın çok değerli olduğu lisana getirilen görüşmede, engellilerin spor yapmaları için teşvik edici programların da artı bir kıymet olduğu söylendi. Mahallî, ulusal ve memleketler arası tertiplerin bu manada teşvik edici olduğu da lisana getirilen görüşmede, amatör ruhla Kocaelili çocukların ve gençlerin spor yaparak şampiyonalara katılmasının çok bedelli olduğu da söz edildi.

 

“SPOR YAPMAK BİR TUTKUDUR”

Engellilerin topluma iştiraki ve entegrasyonuna dönük sportif etkinliklerinin özel bireylerin ortasında atlet ruhuyla birlikte özgüvenlilerine katkı olduğunun altı çizilen görüşmede Lider Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi olarak engelli bireylerimizin yaşama sevincine ve gücüne inanıyoruz. Bu nedenle şunu çok güzel biliyoruz, engelli bireylerimiz sporla hudutlarını zorluyor. Sonlarını zorlayan, yaşama sevincini büyüten çocuklarımıza ve gençlerimize takviye olmayı bir misyon olarak görüyoruz. Ziyaretiniz nedeniyle mahzurlarını kıran ve sporla özgürleşen tüm yavrularımıza teşekkür ediyorum. Hiç merak etmesinler yanlarında Büyükşehir Belediyesi var. Spor yapmak bir tutkudur. Bu tutkuyu büyüten, fizikî manilerini yenmek için adım atan ve bu tutkuya dayanak olan herkese bir sefer daha teşekkür ediyorum. Elde edilen sportif muvaffakiyet içinde sizleri tebrik ediyorum” dedi. Birliktelik yapılan görüş alışverişinin akabinde sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın