FaturaLab ve Seviye’nin Tedarik Zinciri Finansmanı İş Birliği Hayata Geçti


Türkiye’nin başkan tedarik zinciri finansmanı platformu FaturaLab, Koç Grubu’nun süratli tüketim dalındaki satış ve dağıtım şirketi Seviye ile yeni iş birliğine imza attı. Böylelikle FaturaLab, Düzey’in tedarikçi finansmanı tahlillerini dijitalleştirerek, firmanın tedarikçileri için erken tahsilat kanallarının yolunu açtı.

Ticaretin tüm tarafları ile finansal kuruluşları tek platformda buluşturan ticaret finansmanı platformu FaturaLab, iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Koç Kümesi şirketlerinden Seviye ile farklı piyasa şartlarında sürdürülebilir finansmana erişim için iş birliğine imza attı. Bu kapsamda Seviye, tedarikçilerine sunduğu erken tahsilat imkanını yeni teknolojilerle daha faal kullandırabilecek. 

Düzey, güçlü dijital alt yapısı, dataya dayalı modelleme teknikleri ve çoklu marka dağıtım kabiliyetiyle daldaki en yaygın dağıtım gücüne sahip olup, 8 bölge müdürlüğü, 62 alt distribütörü ve 70 taşınabilir bayisi ile Türkiye’nin her yerinde 200.000 satış noktasına ulaşıyor.

Düzey’in finansman süreçleri FaturaLab’in yenilikçi sistemine emanet

FaturaLab ve Seviye iş birliği ile, Düzey’in tedarikçileri, vadesi gelmemiş fatura alacaklarını birebir gün, muhtaçlık duydukları anda ve muhtaçlık duydukları ölçüde tahsil edebilecek. Bu sayede firmalar ödeme vadelerini esnetebilecek, işletme sermayesi stratejilerini piyasa şartlarına nazaran aktif olarak yönetebilecek. 

FaturaLab’in finansal süreçleri kolaylaştıran eserlerini kullanan Seviye, platformdaki çeşitli enstrümanlar ile tedarikçilerinin gereksinimlerine alternatif kaynak dağılımı ile de takviye olmaktadır.

“Yeni eserlerimiz ile iş dünyasının yanında olmaya devam edeceğiz”

FaturaLab CEO’su Emre Aydın, “Tüm dünyada ülkeleri tehdit eden finansal istikrarsızlıklar, işletmelerin sermayelerini daha faal yönetmeleri için alternatif tahsilat imkanlarına odaklanmalarını gerektiriyor. Teknolojinin ehemmiyeti bu süreçte daha da artmış durumda. Bu noktada sunduğumuz tahliller ile kurumların finansmana daha kolay erişimini sağlıyor ve ticari dokümanların şeffaf ve yanlışsız bir formda kullanılmasını destekliyoruz. Yalnızca “erken” değil “etkin” tahsilat konusunda yakın vakitte hizmet vermeye başladığımız Düzey’e vade yapısını farklı tahlillerimizi kullanarak piyasa şartlarına uyarlamasına yardımcı oluyoruz.  Önümüzdeki periyotta yeni eserlerimizle finansal süreçlerin daha rahat yürütülmesi için iş dünyasının yanında olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın