Genç Bayan Pilot Çebi’den Bir Birincilik Daha


Bu dönem İtalya’da 7 yarış tamamlayan genç bayan karting pilotu Ayşe Çebi, bu ay ağır bir takvim ile, Türkiye İtalya ortasında mekik dokumaya hazırlanıyor.

Son olarak geçtiğimiz hafta sonu Tuzla Karting Park’ta düzenlenen MOTUL Türkiye Karting Şampiyonası ikinci ayağında piste çıkan genç sportmen, sıralama çeşitlerinde en düzgün vakti elde ederek yarışa birinci sıradan başladı. Toplam 10 atletin yer aldığı junior kategoride koşulan 3 yarış sonunda güçlü rakiplerini geride bırakan Ayşe, üçüncü olarak podyuma çıkarken tıpkı vakitte bayanlar birinciliğini kazandı. 

15-16 Temmuz’da Val Vibrata’da koşulacak olan ACI İtalya Karting Şampiyonası 3. Ayağı için İtalya’ya gidecek olan Çebi, yarış sonrası ülkemize dönerek 22-23 Temmuz tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenecek MOTUL Türkiye Karting Şampiyonası üçüncü ayak yarışlarında çaba edecek. Bu yarışın akabinde bir defa daha havalimanı yolunu tutacak olan temsilcimiz, 28-29 Temmuz tarihlerinde IAME İtalya Karting Serisi 7. Yarışı için Lonato pistine çıkacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın