Girişimcilik Merkezi İzmir’in yeni programı için son müracaat tarihi 3 Temmuz


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin TÜSİAD işbirliğiyle hayata geçirdiği Girişimcilik Merkezi İzmir, 2023 yılı temasını “Bilişim Teknolojileri Programı” olarak belirledi. Teşebbüsçüler projelerini 3 Temmuz Pazartesi gününe kadar  “girisimcilikmerkezi.izmir.bel.tr” adresi üzerinden merkeze iletebilecek. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin TÜSİAD işbirliği ile İzmir’in girişimcilik dönüşümüne istikamet vermesi için hayata geçirdiği Girişimcilik Merkezi İzmir, 2023 yılının temasını belirledi. 2021’de Ziraî Girişimcilik, 2022’de Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım temalarının akabinde bu yıl Bilişim Teknolojileri seçildi. Gaye Holding ile yürütülen programa son müracaat tarihi ise 3 Temmuz. 

Başvurular devam ediyor
Bilişim Teknolojileri programı ile Afet İdaresi ve Acil Durum, Akıllı Kentler, FinTech, Yeşil Mutabakata Ahenk (Sürdürülebilirlik) alt bölümlerinde yenilikçi iş fikirlerinin hayata geçirilmesi amaçlanıyor. 18-40 yaş ortası herkesin “girisimcilikmerkezi.izmir.bel.tr” adresinden müracaat koşulları ve müracaat formuna ulaşabilecekleri program ile yenilikçiliğin teşvik edilmesi ve kentin sorun alanlarına ait tahlillerin üretilmesi hedefleniyor. 

Girişimcilere pek çok dayanak var
Programa girmeye hak kazanan teşebbüsçü takımlar, Merkez tarafından fiyatsız olarak sağlanan hizmetlere erişim imkanına sahip oluyor. Bunlar ortasında mentor takviyesi, birebir danışmanlık, eğitimler ve atölye çalışmaları, girişimcilerin ve projelerin nizamlı takibi, Ar-Ge için gerekli donanımların bulunduğu Fabrikasyon Laboratuvarı İzmir’e erişim, program iştirakçilerinin başarılı iş fikirlerinin kamuoyunda tanıtılması ve girişimcilerin projeleri kapsamında uygun programlara yönlendirme üzere hizmetler yer alıyor.

Tarımdan ulaşım ve bilişime
Her sene İzmir’in stratejik öncelikleri dikkate alınarak farklı bir temaya yönelik çalışmalar hayata geçirmeyi hedefleyen Merkez’in 2022 yılı teması Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım olarak belirlenmişti. 2022 yılı için belirlenen Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım teması; Ford Otosan ve WRI Türkiye işbirliğiyle “Şehrini Geliştir” ve İnci Holding işbirliğiyle “Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım#2” olmak üzere iki farklı program olarak yürütüldü. Tema 2021 yılında ise Ziraî Girişimcilik Programı olarak belirlenmişti. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın