Harran Üniversitesi Çalışanı Azmiyle Eğitimin Yaşının Olmadığını Herkese Gösterdi

Şanlıurfa’da yaşayan 63 yaşındaki Kemal Büyükkırcalı’nın okuma ve öğrenme azmi takdir topluyor. Kemal Büyükkırcalı, Denizli Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Metalürji ve Materyal Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Çok değerli projelerde ve üst seviye misyonlarda bulunan Kemal Büyükkırcalı, 1988 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden teknik öğretmen olarak mezun oldu. 30 yılı aşkın Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nde Mesleksel Teknik Anadolu Liselerinde Öğretmenlik, Atölye Şefliği, Müdür Yardımcılığı ve Müdür olarak misyon yaptı. 2016 yılında Harran Üniversitesi’ne geçiş yaparak Fakülte Sekreterliği, Daire Başkanlığı ve Genel Sekreter Yardımcılığı vazifelerinde bulundu.

Üniversite imtihanında kâfi puanı alan Büyükkırcalı, Denizli Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Metalürji ve Materyal Mühendisliği Kısmında eğitim hayatına başladı. Çalışkanlığı ile göz kamaştıran Kemal Büyükkırcalı, tüm derslerini başarılı bir formda vererek mezun oldu.

Okuma azmi ile herkes tarafından takdir toplayan Büyükkırcalı’ya Harran Üniversitesi Rektör  Vekili Prof. Dr. Nihat Denek ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Yavuz bir sürpriz yaptılar.  Diş Hekimliği Fakültesi mezuniyet merasiminde sahneye çağırarak mezuniyet evrakını kendisine takdim ettiler.

Lisans mezunu olmanın kâfi olmadığını belirten Kemal Büyükkırcalı; “İnsanlar ömrü boyunca hem kendilerine hem de etrafına yararlı olabilecek nitelikler kazandırmalıdır. Ömrüm boyunca daima kendimi geliştirmeye ihtimam gösterdim. 90’lı yıllarda bilgisayar sistemi yeni ülkemize geldiğinde beni de merak sardı. Gereken eğitimleri alarak Ulusal Eğitim Müdürlüğü bünyesinde öğretmenlere, kurum çalışanlarına ve ilgili vatandaşlara eğitimler verdim. Benim burada sevgili öğrencilere nasihatim; daima okuyun, okuduğunuzu sorgulayın, araştırın ve her vakit gelişime açık olun. Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Nihat Denek ve Dekanımız Prof. Dr. İzzet Yavuz hocalarıma bana yapmış olduğunu sürprizlerinden ötürü teşekkür ederim” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın