Huawei yenilikçi tahlillerle pak güce öncülük etmeye devam ediyor


Huawei en şimdiki güneş gücü ve güç depolama tahlillerini, Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Intersolar Europe 2023 etkinliğinde tanıttı. 

Huawei Digital Power, akıllı fotovoltaik ve güç depolama sistemleri özelindeki en yeni eser ve tahlillerini tanıttı. Huawei, akıllı fotovoltaik stratejisi ve büsbütün yükseltilmiş yeni fotovoltaik tahlili FusionSolar’ı, Intersolar’da iştirakçilere sundu.

 

Yenilikçi güç, yenilikçi strateji

‘Watt’, ‘Bit’, ‘Isı’ ve ‘Pil’ teknolojilerinin yakınsamasına vurgu yapan Huawei, Ar-Ge yatırımlarını artırmayı ve güneş gücü kesimindeki teknolojik ilerlemeye öncülük etmeyi amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda daima inovasyonu teşvik eden Huawei, dalın genel gelişimini hızlandırmayı da iş planının bir modülü olarak görüyor. Huawei, sanayi için kalite odaklı standartlar oluşturmak ve güneş gücü sanayisinin sağlıklı büyümesini teşvik etmek için iş ortaklarıyla birlikte çalışmayı sürdürüyor. Huawei bu iş birlikleriyle, bölümün sürdürülebilir ve sorumlu bir halde ilerlemesini sağlamayı da amaçlıyor.

Huawei tesis odaklı senaryolarında, bölümün sırf maliyete odaklanmak yerine, yüksek bedel teklifleri sunmaya odaklanması için çalışmayı sürdürüyor. Huawei son on yılda dijital teknoloji ve güç elektroniği inovasyonunu akıllı fotovoltaik tahlillerine entegre ederek, akıllı invertör eserlerini pazara sundu.  Huawei ayrıyeten, dijital güç teknolojilerini birleştirerek ve akıllı şebeke oluşturan dönüştürücüler geliştirerek, güneş gücünün birincil güç kaynağına dönüşümünü hızlandırmayı hedefliyor.

Huawei, ticari ve endüstriyel alanda teknolojik yenilikleri teşvik etmeye ve faal güvenliği bir standart haline getirmeye odaklanıyor. Şirket, farklı kesimlerde çevreci güç teknolojilerini destekleyerek işletmelerin sürdürülebilirliklerini sağlamalarına ve karbon emisyonlarını azaltmalarına yardımcı olmayı da amaçlıyor. Huawei bu alanda geliştirdiği tahlillerle, yerleşkelerin ve fabrikaların güç öz yeterliliğine büsbütün ulaşmaları için güçlenmelerini ve her işletmenin pak enerjiyi benimsemesini hedefliyor.

Huawei, konut senaryolarında ise yeni teknolojilerle mesken gücünün geleceğine öncülük etmeyi amaçlıyor. Şebekeden bağımsız güç yedekleme ve ‘Yapay Zeka Güç İdare Asistanı (EMMA)’ üzere teknolojilerle, meskenlerin güç sistemlerinde bağımsızlığa ve öz yeterliliğe ulaşmasını amaçlıyor.  

 

Huawei’den akıllı fotovoltaik tahlili: FusionSolar

Huawei’in geliştirdiği akıllı fotovoltaik tahlili FusionSolar, gelişmiş bir güç depolama sistemleri tahlili olarak tasarlandı. Eserin ismini oluşturan ‘Fusion’ entegrasyonu, ‘Solar’ ise fotovoltaik gücü temsil ederken, FusionSolar entegre inovasyon kavramını da somutlaştıran bir eser olarak ortaya çıktı. Güneş gücü ve depolamanın entegrasyonunu, kapsamlı yapay zeka kullanımı ve fotovoltaiklerin kıymetli bir güç kaynağına dönüşümü, FusionSolar’ın temel bileşenlerini oluşturuyor.    

 

Huawei Digital Power daha yeşil bir güç teknolojisi ekosistemi için çalışıyor 

Huawei, sahip olduğu teknolojik birikimle, sıfır karbon dönüşümüne ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmaya devam ediyor. Huawei Digital Power, Mart 2023 itibariyle dünya çapında 770 milyar kWh yeşil elektrik üretilmesine dayanak oldu ve karbon emisyonlarını, 480 milyon ağaç dikmeye muadil olan 350 milyon ton düzeyinde azalttı. Huawei ileriye dönük olarak, fotovoltaiklerin ana güç kaynağı olarak benimsenmesini hızlandırmak için, bölümle iş birliği içinde çalışmayı sürdürüyor.    

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın