Hyundai Yeni i10 Türkiye’de Satışa Sunuldu.


Hyundai Assan, A segmentinde kıymetli satış sayılarına ulaştığı i10 modelinin makyajlı versiyonunu Türkiye’de satışa sundu. Daha canlı renkler ve daha şık bir dizaynla dikkat çeken i10, gelişmiş irtibat özellikleri, konfor ögeleri ve ekseriyetle yalnızca üst segmentlerde görülen teknolojileri de sunuyor. Hyundai i10, bu yeni eklentileriyle bir arada sınıfında artık daha da rekabetçi.

Estetik bir tasarım

Yeni i10, makyaj operasyonundan sonra hem kabinde hem de dışarıda bir dizi tasarım güncellemesine tabi tutulmuş. Artık daha sportif bir duruş sergileyen Hyundai i10, alçak tavanı ve uzun dingil arası sayesinde daha dinamik bir izlenim uyandırıyor. İkisi yeni toplam yedi gövde rengiyle satışa sunulan i10, inci kaplamalı parlak ve açık gri “Bulut Gri Sedefli” ve mavi-mor karışımı “Meta Mavi Sedefli” üzere özel renklerle dikkat çekecek. 

Otomobilin ön kısmındaki farlar ve gündüz sürüş lambaları yenilendi. Ayrıyeten, daha farklı bir ızgaraya kavuşan i10, artta da yeni bir logoyla geliyor. Makyajlanan model ayrıyeten; yeni tasarlanmış 15 inç alaşım jantlara da sahip. Aracın 2D logoları da mat gri olarak hazırlanmış. 

 Akıllı teknolojiler

Yeni i10 problemsiz temas özellikleriyle de son derece kullanışlı. Bu özellikler i10’u sadece teknolojik olarak daha gelişmiş kılmakla kalmıyor, birebir vakitte araç içi tecrübesi de daha kolay hale getiriyor. Avrupa’nın en tanınan kent arabalarından biri olarak beğeniyle karşılanan i10, standart 4,2 inç LCD gösterge, dijital klima, akıllı anahtar, önde ve artta USB tip-C kontaklarıyla dikkat çekiyor. 

Hyundai i10, 8 inç multimedya ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto ile üst segmentteki arabaları aratmıyor. Daha fazla güvenlik için Hyundai Smart Sense donanımlarını da standart olarak sunuyor. Önden Çarpışma Tedbire Asistanı (FCA) da bisikletçileri içerecek biçimde genişletilmiş. FCA, ön trafikteki muhtemel kazaları tespit etmeye ve bunlardan kaçınmaya yardımcı oluyor. Şerit Takip Asistanı (LFA) ise, aracın mevcut şeritte kalmasına yardımcı olmak için direksiyon denetimini kullanıyor. Sürat denetimi ise bilhassa şehirlerarası seyahatlerde azamî konfor ve inançlı sürüş vaat ediyor. LKA (Şerit Kalma Asistanı) ve ISLA (Akıllı Sürat Limitleme Asistanı) üzere güvenlik donanımlarına ek olarak DAW ise şoförün dikkat düzeyini ölçerek gerekirse ikaz veriyor.

Daha fazla konfor ve rahatlık

Yeni i10, konfora ehemmiyet veren şoförler için pratik bir seçim olmaya devam ediyor. A segmentinde belirleyici özelliklere sahip olan bu şık model, elektrikli katlanır aynalarla donatılmış. Selefiyle birebir halde koltuklar açıkken 252 litre, koltuklar katlıyken de 1.050 litre bagaj kapasitesine sahip olan i10, iki kademeli bagaj paneli, tek elle art koltuk katlama ve geri görüş kamerası da sunuyor. 

3 farklı donanım düzeyi ve 2 tip akaryakıtlı motor

Yeni i10, Türkiye’de Jump, Style ve Seçkine olmak üzere 3 farklı donanım seçeneğiyle satılıyor. Birebir vakitte, 1.0 lt ve 1.2 lt’den oluşan 2 farklı akaryakıtlı motor tipiyle de verimli bir yakıt iktisadı sunuyor. 5 ileri manuel şanzıman yalnızca 1.0 litrelik motorda sunulurken, 5 ileri AMT otomatik şanzıman ise hem 1.0 lt hem de 1.2 lt’lik motorlarla kombine ediliyor. Hyundai i10, 1.0 lt MPI Jump manuel seçenek 615.000 TL, en dolu seçenek olan Seçkine 1.2 AMT ise 720.000 TL’lik bir fiyat etiketine sahip.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın