İdil Biret Müzik Şenliği 7 Temmuz’da Başlıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi 4.İdil Biret Müzik şenliği 7 Temmuz’da başlıyor.

7-10 Temmuz 2023 tarihlerinde düzenlenecek Muğla Büyükşehir Belediyesi 4.İdil Biret Müzik Şenliği bu yıl Cumhuriyet’in 100.yılı başlığında gerçekleşecek. Şenlikte mesleklerini yurt dışında devam eden dört genç müzisyen sahne alacak.

İdil Biret ismini taşıyan birinci müzik şenliği olan ve her yıl büyük ilgi gören şenlikte bu yıl mesleğini Almanya’da sürdüren piyanist Nihan Ulutan ve mesleğini Amerika’da sürdüren opera sanatkarı Cumhur Görgün, mesleğine Fransa’da devam eden piyanist Güray Başol ile mesleğine İngiltere’de devam eden piyanist Leyla Cemiloğlu solistliğinde gerçekleşecek.  Şenlik Münif Akalın şefliğinde Muğla Büyükşehir Belediye Orkestrası eşliğinde Prof. Dr.Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.

 

Açılış Konseri piyanist Nihan Ulutan  ve opera sanatçısı  Cumhur Görgün’den

4. Muğla İdil Biret Müzik Şenliği açılış konseri mesleğini Almanya’da sürdüren piyanist Nihan Ulutan ve mesleğini Amerika’da sürdüren opera sanatkarı Cumhur Görgün solistliğinde gerçekleşecek.  7 Temmuz Cuma saat 21.00’da başlayacak açılış konserinde Cumhuriyetimizin 100. yılı sebebiyle 10. yıl marşı, Mozart’ın 20. Piyano konçertosu ile Mozart, Rossini, Bizet ve Saygun’un konser aryalarından seçmeler seslendirilecek.

 

10 Temmuz’da Sahne piyanistler Güray Başol ile Leyla Cemiloğlu’nun

Festivalin kapanış konseri mesleğine Fransa’da devam eden piyanist Güray Başol ile mesleğine İngiltere’de devam eden piyanist Leyla Cemiloğlu solistliğinde gerçekleşecek.  10 Temmuz Pazartesi saat 21.00’da olacak konserde, Bach’ın Air ve Fa Minor piyano konçertosu, Erkin’in Sinfonietta yapıtı ve Beethoven’in 3. Piyano konçertosu seslendirilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın