İMECE uydusunun Samsun, Mersin, Çanakkale ve KKTC’den aldığı fotoğraflar paylaşıldı


TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Hasan Mandal, 9 Temmuz tarihinde katıldığı BENGÜ TÜRK TV Teknoloji ve Gelecek programının “Türkiye Yüzyılı’nda TÜBİTAK” gündemli 114. kısmında moderatör Şenol Vatansever’in sorularını cevapladı. İMECE ile ilgili soruyu da ayrıntılandıran Mandal, İMECE uydusunun Samsun, Mersin, Çanakkale ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden aldığı fotoğrafları paylaştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, daha evvel toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, birinci yüksek çözünürlüklü yerli ve ulusal müşahede uydusu İMECE’nin, yörüngeye yerleştiği andan itibaren misyonunu muvaffakiyetle icra ettiğini aktarmış ve Togg Teknoloji Yerleşkesi’nden aldığı bir fotoğrafı paylaşmıştı. Bakan Kacır‘ın paylaşımında, uydunun, Bursa’nın Gemlik ilçesindeki Togg Teknoloji Yerleşkesi’nden aldığı fotoğraf bulunuyordu.

Teknoloji ve Gelecek programı imalcisi ve moderatörü Şenol Vatansever, bugüne kadar 114 kısımda 442 konuk ağırladıklarını belirterek, “TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Hasan Mandal’ın programımızda paylaşacağı fotoğrafları gördüğümde heyecanlandım ve gurur duydum. Togg Teknoloji Kampüsü’nden sonra tarihimizde çok kıymetli anıları olan 4 değerli fotoğraf daha paylaştığı için Sayın Mandal’a çok teşekkür ederiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Kacır başta olmak üzere İMECE uydusunda emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın