İngilizce Öğretmenleri Atölyesi

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü Mesleksel Gelişim Akademisi kapsamında ‘İngilizce Öğretmenleri Atölyesi’ düzenledi

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, mesleksel çalışma devrinde eğitim yöneticileri ve öğretmenlere yönelik pek çok eğitim ve atölye çalışması gerçekleştiriyor. İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlerin mesleksel gelişimlerine katkı sağlamayı hedefleyen atölye çalışmaları ile yenilenen öğretim programlarından beklenen yararın sağlanması, ünite ve kazanım uygulamalarında bütünlüğün yakalanması ve öğretmenlerin kendini geliştirmesi emeliyle İzmir’de misyon yapan İngilizce öğretmenlerine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. ‘Mesleki Gelişim Akademisi’ kapsamında Cumhuriyet Eğitim Müzesinde ‘İngilizce Öğretmenleri Atölyesi’ gerçekleştirildi. İngilizce öğretmenleri ile İzmir İktisat Üniversitesi akademisyenlerinden  Funda Çetin, Evrim Üstünlüoğlu, Haldun Kaya, Aynur Yürekli, Bahar Gün, Pınar Acar bir ortaya geldi.

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, yaptığı konuşmada öğretmenlerin kendini yenilemesi ve geliştirmesinin değerine değindi. Öğretmen niteliğinin geliştirilmesi ve artırılmasının kıymetini vurgulayan Yentür, Mesleksel Gelişim Akademisi kapsamında düzenlenen eğitimlere iştirak gösteren öğretmenlere teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın