Kaşkaldere’de işler ağır tempoda


Büyükşehir tarafından projelendirilen Körfez Kaşkaldere (95 Evler) D-100 altı kavşak ve temas yolları üretimi çalışmaları tüm süratiyle sürüyor

Kaşkaldere’de işler ağır tempoda

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Körfez Kaşkaldere’deki trafiği rahatlatacak dev projesi devam ediyor.  Derince ve Körfez ilçeleri ortasında hudut oluşturan D-100 Kaşkaldere mevkiindeki trafik yoğunluğunu sona erdirecek olan Kaşkaldere (95 Evler) D-100 Altı Kavşak ve İlişki Yolları İmali çalışmaları sürat kazanıyor.  Takımlar iş dahilinde menfez imal ve kuzey kısımda yapılacak yolun terasman hafriyat ve ankraj imalatlarını yapıyor. Bölgede yaşanan trafik sıkışıklığına son verecek proje tamamlandığında Kaşkaldere Kavşağı değişik bir görünüme kavuşacak. D-100 altındaki altgeçitte yapılacak düzenleme ile Körfez Kent ve Kaşkaldere istikametine rahatlıkla gidilebilecek.

ELMAS KAVŞAK YAPILACAK

Kaşkaldere (95 Evler) D-100 Altı Kavşak ve Temas Yolları projesi Derince ve Körfez İlçelerini birbirine bağlıyor. D-100 altı kavşak ve irtibat yolu projesi, trafiğin akışını hızlandırmanın yanı sıra kolay ve konforlu ulaşım imkânı da sağlayacak. İstiklal Caddesi devamındaki Burcu Sokaktan Kaşkaldere Mesire Alanının batı tarafından Bayır ve Rüzgarlı Sokak güzergahını takip eden Yaşar Doğu ve Elveda Caddesi kesişimindeki dönel kavşağa bin metre uzunluğunda 2×2 formunda yeni bir yol inşa edilecek. Kaşkaldere kavşağının altındaki mevcut menfez genişletilerek, 326 metrelik yeni bir menfez inşa edilecek. Körfez ve Derince ilçeleri hududundaki Kaşkaldere Kavşağında araç kesişim noktalarıyla sinyal fazını azaltmak ve trafik güvenliğini sağlamak emeliyle elmas kavşak yapılacak.

İLAVE KÖPRÜ İNŞA EDİLECEK

Eski Emniyet Müdürlüğü binası önünden Kaşkaldere alt geçidine kadar olan kısımda giriş çıkışların düzenlenmesi için ek köprüyle alt geçidin düzenlenmesi yapılacak. D-100 ile tıpkı yüksekliğe çıkarılacak iki açıklıklı 40 metre uzunluğunda, 8.50 metre genişliğinde ek köprü ile İzmit-İstanbul istikametinden dönel kavşağa bağlanılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın