Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek’e coşkulu karşılama


Altın Kemer Antalya’da

Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek’e coşkulu karşılama

662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Altın Kemer’i bir defa daha Antalya’ya kazandıran Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek Antalya’ya gelişinde coşkuyla karşılandı. Zeybek, Döşemealtı’ndan başlayan konvoy eşliğinde kent tipi atarak, halkı selamladı. Büyükşehir Belediyesi önünde güreşçileri karşılayan Lider Muhittin Böcek, “2023’te, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Antalya’mıza bir defa daha Altın Kemeri getirdik. Yusuf Can kardeşimi gözlerinden öpüyorum” dedi.

662’inci Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde de tarih yazan Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün başpehlivanları için karşılama merasimi düzenlendi. Döşemealtı ilçesi girişinde güreş severler tarafından coşkuyla karşılanan Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü güreşçisi Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek, otobüs üzerinden Antalya halkını selamladı. Antalyalılar da konutların balkonlarından, yol kenarından konvoy güzergahı boyunca güreşçileri taşıyan otobüse sevgi şovlarında bulundu. Antalyalıların alkışları eşliğinde konvoyla Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne gelen Zeybek ve başka güreşçileri Başkan Muhittin Böcek karşıladı. Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde düzenlenen merasime, CHP Vilayet Lideri Nuri Cengiz, Kırkpınar İkincisi İsmail Balaban, güreş ağaları, Büyükşehir Belediyesi atletleri ile çok sayıda güreş sever katıldı.

CUMHURİYETİN 100. YILINDA ALTIN KEMER ANTALYA’DA

Altın Kemer karşılama merasimi hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, 29 yıldır cet sporu güreşe takviye verdiğini söyledi. Böcek, Antalya’ya Altın Kemer memnunluğunu bir kere daha yaşatan Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek, Kırkpınar İkincisi İsmail Balaban ve Antalya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nün güreşçilerini kutladı. Konyaaltı Belediye Başkanlığı periyodunda 2006 yılında Osman Aynur, 2013 ve 2017 yıllarında İsmail Balaban, Büyükşehir Belediye Başkanlığı devrinde 2019’da Ali Gürbüz ve 2022’de Mustafa Taş ile Antalya’ya Altın Kemer getirdiklerini hatırlatan Lider Muhittin Böcek, “2023’te, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Antalya’mıza bir sefer daha Altın Kemeri getirdik. Yusuf Can kardeşimi gözlerinden öpüyorum. Önümüzdeki süreçte de tıpkı azim ve kararlılıkla cet sporumuzu desteklemeye ve gelecek jenerasyonlara aktarmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ALTIN ARMAĞAN ETTİ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben atletin zeki, çevik ve birebir vakitte ahlaklısını severim” kelamını hatırlatan Lider Böcek, “Bu yiğitlerin hepsi çok ahlaklı. Anne babalarına teşekkür ediyorum. İnşallah 2024’te halkımızın takviyesiyle Altın Kemer’i yeniden Antalya’mıza getirmek için çalışacağız” dedi. Yusuf Can Zeybek ve İsmail Balaban’la Kırkpınar Kupasını kaldıran Lider Böcek, merasimin sonunda pehlivanlara altın ikram etti. Akabinde Lider Böcek, pehlivanlar ve protokol ile birlikte halkı selamladı. Lider Muhittin Böcek, daha sonra pehlivanları makamında ağırladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın