Kocaeli Büyükşehir Belediyesin’den Memnun Çocuklar Okulu


Büyükşehir’in Memnun Çocuklar Okulu’na katılan 7-11 yaş kümesi, psikologlar eşliğinde korku, öfke, keder ve memnunluk üzere hisleri öğrenirken eğlendi

Büyükşehir’den Keyifli Çocuklar Okulu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 7-11 yaş kümesindeki çocuklara yönelik ‘Mutlu Çocuklar Okulu’ projesini başlattı. Çocuklarda duygusal farkındalığı arttırmak maksadıyla hayata geçirilen projede çeşitli his atölyeleri gerçekleştirildi. Kocaeli Kongre Merkezinde iki gün boyunca devam eden programda alanında uzman psikologlarla çocuklarda kaygı, öfke, hüzün ve memnunluk hisleri ele alınarak etkinlikler gerçekleştirildi.

ÇOCUKLAR ÖĞRENİRKEN EĞLENDİLER

Öğrenirken eğlenmeyi, öğrendiklerimizin de uygulanması hedeflenen atölyelerde çocuklar kendi hislerinin farkındalığına varıp, hisleri hakikat tanımlayıp söz edebilmesi amaçlanıyor. Memnun Çocuklar Okulunda drama oyunları, sanatla terapi, sakinleştirme oyunları uygulandı. Birlikte hareket etmeyi, organize olma hüneri ve grup ruhunu destelemek gayesiyle kurt kuzu oyunu, duyguyu tanımlayıp baş etme metotlarını öğrenmek ismine sanatla terapi uygulamaları yapıldı. Uzman psikologlar eşliğinde gerçekleşen his atölyesi sınıflarında ayrıyeten çocuklar bedenlerini sakinleştirme teknikleri ve nefes tekniklerini öğrendi. Çocuklar korktukları objeleri çizip, onları komikleştirdi.

HAYDİ ÇOCUKLAR OKULA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ailem Kocaeli çatısı altında hayata geçirdiği “Mutlu Kent Okulları’nda ‘Mutlu Ebeveynler Okulu’, ‘Mutlu Evlilikler Okulu’ ve ‘Mutlu Çocuklar Okulu’ yer alıyor. Evlenen çiftlerin daha sağlıklı bir halde birlikteliklerini sürdürebilmesi gayesiyle geçtiğimiz günlerde de vatandaşın ağır iştirakiyle ‘Mutlu Ebeveynler Okulu’ gerçekleştirilmişti. Eğitimler ve faaliyetlerle ilgili 318 27 25 nolu telefondan ayrıntılı bilgi alınabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın