Körfez Kupası’nda 550 atlet kürek çekecek


3. Milletlerarası Körfez Kupası Deniz Küreği yarışları Büyükşehir’in dayanaklarıyla 24-25 Haziran’da Kocaeli’de yapılacak

Körfez Kupası’nda 550 atlet kürek çekecek

Ulus ve memleketler arası arenada birçok turnuva ve şampiyonaya mesken sahipliği yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi spor dolu günler yaşatmaya devam ediyor. ‘Sporun Başşehri Kocaeli’ mottosuyla hareket ederek sporun her alanında olan Büyükşehir, bu kapsamda üçüncüsü düzenlenecek Körfez Kupası Deniz Küreği Yarışlarına konut sahipliği yapacak.  24-25 Haziran’da gerçekleştirilecek şampiyonada Türkiye’nin devleri Kocaeli’de kürek çekecek.

24 KULÜPTEN 550 ATLET YARIŞACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ve Türkiye Kürek Federasyonu iş birliğinde düzenlenecek Körfez Kupası Deniz Küreği yarışları, 24-25 Haziran tarihlerinde Sekapark Uçurtma Tepesi’nde saat 09.00’da başlayacak. Türkiye’nin dört bir yanından 24 kulüp ve 550 atletin katılacağı Körfez Kupası Deniz Küreği yarışlarında gruplar kupayı kaldırmak için kıyasıya bir uğraş içine girecek. Yarışlarda 19 Yaş altı, Büyükler ve Master kategorilerinde bayan, erkek ve mix takımlar gayret edecek. Suya inecek gruplar Tek İkili (1X), İki İkili (2X) ve Dört İkili Dümencili (4X+) tekne sınıflarında yarışacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın