Küçükçekmece Gölü’nde Dragon heyecanı


Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Küçükçekmece Gölü’nde düzenlenen Dragon Bot Şenliği, 35 ekibin heyecan ve kıyasıya rekabetine sahne oldu. Şenlik sonunda dereceye giren gruplara ve atletlere mükafatlarını Belediye Lideri Kemal Çebi takdim etti.

765 sportmen yarıştı

Bireylerin, kadro ruhuyla hareket edebilme maharetini geliştirip, iş hayatında ve toplumsal ömürde bu marifetin uygulanmasına katkı sağlamak emeliyle düzenlenen şenlikte, Türkiye genelinden 765 sportmen yarıştı. 

Spor ve cümbüş bir arada

Festivalde,  yüzlerce kişi hem spor yaptı hem de müziğe eşlik edip oyunlar oynayarak doyasıya eğlendi. Aktiflik müddetince alanda çeşitli oyun kümeleri, eğlenceli aktiviteler, ikramlar ve  DJ performans eşliğinde hem çocuklar hem de vatandaşlar için su üzerinde olduğu kadar karada da cümbüş imkânı sunuldu. Atletlere aileleri de alkışlarla takviye verdi. 

Başkan Çebi: Küçükçekmece’den tüm İstanbul’a ilham olmaya devam ediyoruz.

Festival sonunda dereceye giren ekiplere kupa ve madalyalarını Belediye Lideri Kemal Çebi takdim etti. Dragon Bot Festivali’ne iştirak sağlayan tüm atletlere teşekkür eden Lider Çebi, “ Küçükçekmece’de hayat kalitesini ve keyfini artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Klâsik şenliklerimiz ile Küçükçekmecelilerle oluşturduğumuz kent kültürünü güçlendirirken, etkinliklerimiz ile birçok mahallî idareye ilham oluyoruz. Küçükçekmece’nin sanat, spor, edebiyat, sinema ve kitapla anılmasını istiyor bu tarafta faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Tüm atletlerimizi tebrik ediyor, aktifliğin düzenlenmesine katkı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Festivalde dereceye giren ekipler : 

  1. Tema İstanbul 2 
  2. A&T Bank Esenler Belediyesi Su Sporları Kulübü 
  3. Asmar Holding 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın