Lider Altay: “Hadim Yağcı ve Eğiste Halı Alanlarımız Gençlerime Güzel Olsun”


İlçelerde yaşayan gençlerin sporla iç içe olması için çalışmalarını sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, Hadim’e bağlı Yağcı ve Eğiste Mahallerine açık halı saha kazandırdı. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, “Gençlerimiz için kentimizin farklı noktalarına inşa ettiğimiz halı alanlara Hadim’e bağlı Yağcı ve Eğiste Mahallerimizde yenilerini ekledik. İyi olsun” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde yaşayan gençlere spor yapma imkanı sağlamak emeliyle açık halı alanlar inşa ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak Konya’yı 31 ilçesiyle birlikte topyekûn kalkındırmak için ağır formda çalıştıklarını belirterek, sporu kentin tüm kısımlarına yaymak için de uğraş gösterdiklerini söyledi.

İlçelerdeki spor altyapısını güçlendirmek ve amatör branşları desteklemek emeliyle onlarca farklı çalışmayı hayata geçirdiklerini vurgulayan Lider Altay, “Gençlerimizin sporla iç içe olmalarını çok önemsiyoruz. Yaz aylarında 28 ilçemizde yaz spor okulları için kayıtlarımız devam ediyor. Gençlerimiz için kentimizin farklı noktalarına inşa ettiğimiz halı alanlara Hadim’e bağlı Yağcı ve Eğiste Mahallerimizde yenilerini ekledik. Muhtaçlık doğrultusunda ilçelerimize yeni halı alanlar yapmaya devam edeceğiz. İmalini tamamlanarak hizmete sunulan açık halı alanlarımız Hadim ilçemize güzel olsun” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın