Mark Eliyahu ”About Love” Turnesiyle 30 Kasım Akşamı Kuvvetli PSM’de!


Yetenekli bestekar ve kamança ustası Mark Eliyahu, Türkiye’deki müziksevelerle buluşmak için bir kere daha Şiddetli PSM’ye geliyor. 2022 yılında çıkardığı ‘About Love’ albümünün turnesi kapsamında, doğu ezgileri ve çağdaş çağın ritimleri ortasında bir istikrar kurarak çıkardığı müziklerini 30 Kasım Perşembe akşamı Güçlü PSM’de hayranlarıyla buluşturacak. 

 Dünyanın en seçkin sahnelerinde biletleri tükenen konserlere imza atan Mark Eliyahu, doğu ezgilerinin derin gelenekleri ve geçmişten gelen antik enstrümanlarının sesini çağdaş müziğin sesiyle harmanladığı ‘’About Love’’ albümünün turnesiyle dinleyicilerine 30 Kasım akşamı müzikal bir tecrübe sunacak.

Müziğin “her şey” olduğu bir konutta büyüyen ve dört yaşında keman çalmaya başlayan Eliyahu, on altı yaşındayken müzikal seyahatine başladı. Lise yıllarında eğitim için gittiği Yunanistan’da kamança ile tanışıp hayran kaldı ve Azerbaycan’a giderek Adalet Vezirov’dan ders aldı. Müzisyen olan babası Piris Eliyahu’nun müsaadeden giden ve ona bir çok çalışmasında eşlik eden sanatçı, usta müzisyenlerle birlikte, 150 yıllık kamanchesinin eşsiz sesini uzaklara taşıdı. Geçmişten gelen derin gelenekleri ve kadim enstrümanları, geleceğin çağdaş sesiyle bir ortaya getiren sanatçı, Doğu ve Batı’yı sentezleyen müziğiyle insanları manalı bir ses seyahatine çıkararak bugüne dek milyonlarca müzikseveri kendine hayran bırakmayı başardı. Cem Adrian ile “Hüküm”, “Derinlerde” ve “Kül” üzere çalışmalara imza atan sanatçı lokal sahnenin yeni isimlerinden Ankara merkezli Perdenin Gerisindekiler ile yaptığı “Uzaklara Savrulalım” müziğiyle Türkiye’deki kitlesini günden güne genişletiyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın