Mercedes-Benz Türk yetkili servislerinde ‘Tek Niyet Memnuniyet’


Mercedes-Benz Türk’ün, Türkiye’de üretim yapan bir firma olarak stok ve kesim bulunabilirliği konusunda değerli avantajlara sahip olduğunu belirten Mercedes-Benz Türk Satış Sonrası Hizmetler Yöneticisi Tolga Bilgisu, “Yetkili servislerimizde ‘Tek Niyet Memnuniyet’ diyerek kaporta & boya süreçlerini, yedek modül ve uzman teknik işçi teminatı ile en süratli formda gerçekleştiriyor, bu avantajımızı müşterilerimize sunuyoruz” dedi.

Ağır ticari araç pazarına sunduğu son teknolojiye sahip araçlar ile standartları belirleyen Mercedes-Benz Türk, çatı şirketi Daimler Truck’ın küresel standartlarına uygun olarak sunduğu satış sonrası hizmetleriyle de fark yaratıyor. Yetkili servislerindeki bakım ve tamirat kalitesini teknolojik yeniliklere paralel olarak her geçen gün yükselten şirket, müşterilerinin beklentilerine en üst düzeyde yanıt veriyor. Mercedes-Benz Türk Yetkili Servislerinde, kaporta & boya süreçlerini, özgün yedek modül ve uzman teknik işçi teminatı ile emin ellerde gerçekleştiren yıldızlı araç sahipleri, tüm güvenlik, performans ve konfor özelliklerini koruyor. Yetkili servislerde tamir gören kesimler, birebir vakitte 1 yıl yedek modül ve personellik garantisi kapsamına da alınıyor. 

Hazır kabini uygulaması ile süratli aksiyon

Mercedes-Benz Türk Satış Sonrası Hizmetler Yöneticisi Tolga Bilgisu konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Hoşdere Otobüs Fabrikamız ve Aksaray Kamyon Fabrikamızın üretim bantlarından inen araçlarımızda olduğu üzere bakım ve tamir hizmetlerimizde de üst seviye güvenlik, performans ve konfor sunuyoruz. Ülkemizde üretim yapan bir firma olarak stok ve modül bulunabilirliği konusunda kıymetli avantajlara sahibiz. Yetkili servislerimizde ‘Tek Niyet Memnuniyet’ diyerek kaporta & boya süreçlerini en hızlı şekilde gerçekleştiriyor, bu avantajımızı müşterilerimize sunuyoruz. Bu noktada hazır kamyon kabini uygulamamıza bilhassa dikkat çekmek istiyorum. Bu uygulama kapsamında, müşterilerimizin araçlarını hızla onarabilmek için yetkili servislerimizin stoklarında araç tiplerine nazaran hazır kamyon kabinleri bulunduruyoruz. Böylelikle, yetkili servislerimize kazalı bir araç geldiğinde süratli aksiyon alarak müşterilerimizin beklentilerini karşılıyoruz.” 

Dört saatte yepyeni cam değişimi

Mercedes-Benz Türk’ün yetkili servislerinde verilen bir öbür hizmet de orjinal cam değişimi. Kazalı araçların en süratli, kaliteli ve seyir güvenliğinin birinci günkü üzere korunarak onarıldığı yetkili servislerde, otobüs ön cam değişimleri de dört saat üzere kısa bir müddette yapılıyor. Ön cam değişimlerinin yetkili servislerde yapılmasıyla Euro 6 kamyon ve otobüslerin ön camında bulunan yağmur, ışık sensörü ve şerit takip asistanının yanlışsız bir formda çalışması özgün ön cam kullanımı ile mümkün oluyor. Aracın seyir ve yolcu güvenliği için kelam konusu sensörlerin daima devrede olması büyük bir ehemmiyet taşıyor. 

Yüksek standart odaklı eğitim

Mercedes-Benz Türk, yetkili servislerinin hizmet kalitesindeki yüksek standardı korumak için çalışanlarının eğitimine de büyük değer veriyor. Kaporta & boya teknisyenleri, Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası ve Pazarlama Merkezi Eğitim Bölümleri’nde ‘Mercedes-Benz Kaporta Boya Teknisyenliği’ eğitimi alıyor. Kaporta & boya süreçleri, yetkili servislerde eğitimli ve sertifikalı uzman teknisyenler tarafından, süratli ve kaliteli bir biçimde gerçekleştiriliyor.

Yaygın servis ağı ile kazalara süratli müdahale

Her şartta müşterilerinin yanında olan Mercedes-Benz Türk, yaygın servis ağı ile kazalara süratli formda müdahale edilmesi konusunda da müşterilerini yalnız bırakmıyor. Şirket, rastgele bir kaza anında müşterilerinin cazibeli & kurtarıcı hizmeti ile bağlantı kurmasına yardımcı olarak araçlarının yetkili servislere alınmasını sağlıyor. Mercedes-Benz Türk’ün 48 yetkili servis noktasından 40’ı, 25 vilayette kamyon yahut otobüs kaporta & boya atölyesi ile müşterilerine kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor. 

Mercedes-Benz Türk Müşteri Bağlantı Merkezi 444 62 84 (444 MBT 4) numaralı çizgi üzerinden, kamyon ve otobüs müşterilerine “Yol Yardım” ve “Ürün ve Hizmetler” konusunda dayanak sağlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın