Mersin Yenişehir Belediyesi park ve yeşil alanlarda çalışmalarını sürdürüyor

Mersin Yenişehir Belediyesi, vatandaşların keyifli bir halde vakit geçirmelerini sağlamak hedefiyle ilçe genelindeki park ve yeşil alanlarda bakım, tamirat ve düzenleme çalışmalarına aralıksız bir formda devam ediyor.

Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü grupları kentteki parklarda çocukların inançla oyun oynamalarını sağlamak, vatandaşların dinlenebilmeleri ve keyifli vakit geçirebilmeleri emeliyle çalışmalarını sürdürüyor. Parklarda bulunan çocuk oyun kümeleri ve spor aletlerinin bakım ve tamirini sistemli olarak yapan Yenişehir Belediyesi, parklardaki oturma kümelerini da yenileniyor. Park aydınlatmalarında oluşan arızaları anında gideren Yenişehir Belediyesi grupları yer tamiratlarını da gerçekleştiriyor.

Halkın tabiatla daha fazla iç içe olmasını sağlamak için keyifli ve ferah yerler sunan Yenişehir Belediyesi, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ile spor alanları oluştururken, yeşillendirme çalışmalarıyla kentin estetiğine katkı sağlıyor. Yaz aylarında vatandaşların nefes alabildiği park ve yeşil alanlarda sulama, budama ve çim biçme çalışmalarının yanı sıra parklardaki ağaçların ilaçlamaları da yapılıyor. Vatandaşlardan gelen talepleri de yerine getiren Yenişehir Belediyesi park ve yeşil alanlardaki tüm peyzaj çalışmalarına kent estetiğine uygun bir biçimde devam ediyor.

Yenişehirli vatandaşlar park ve yeşil alan çalışmalarından memnuniyetlerini lisana getirirken, Belediye Lideri Abdullah Özyiğit’e de teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın