Nevşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları Açıldı

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın açılışında konuşan Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, sporun Nevşehir’deki çocukların ve gençlerin hayatlarının bir modülü olması için çaba gösterdiklerini söyledi.

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından çocukların ve gençlerin zihinsel ve bedensel gelişimleri ile toplumsallaşmalarına katkı koymak, ayrıyeten yeteneklerini ortaya çıkarmak maksadıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları başladı.

14 farklı branşta 859 çocuk ve gencin profesyonel antrenörler eşliğinde eğitim alacakları Yaz Spor Okulları’nın açılışı nedeniyle düzenlenen kortej yürüyüşü Nevşehir Belediyesi önünden başladı.

Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran ve lider yardımcısı Furkan Feralan’ın da ortalarında bulunduğu gençler buradan ellerinde meşaleler ile birlikte Gazi Stadı’na yürüdü.

Burada gençlere ve ailelerine hitap eden Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Yaz Spor Okulları’na gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti lisana getirerek tüm atletlere ve ailelerine teşekkür etti.

Savran, “Nevşehir Belediyesi olarak sporun tabana yayılması, herkesin spor yapmasını sağlamak için büyük bir efor gösteriyoruz. Bir periyot yalnızca 4 olan belediyemizin lisanslı atlet sayısı bizim devrimizde 17 farklı branşta toplam 397’ye ulaşmıştır. Bu sporun ne kadar önemsendiğini, gençlerin ve çocukların spor yapmasına ne kadar değer verdiğimizi gösteren en büyük göstergelerden biri. Tekrar bu devirde ulusal ve milletlerarası yarışlarda bizin kulüplerimizde faaliyet gösteren atletlerimiz 43 altın 62 bronz 62 gümüş 89 bronz madalyayla büyük bir muvaffakiyete imza attılar. Bu faaliyetlerimiz devam ettikçe bu madalyaların sayısı artarak devam edecek. Yeniden Nevşehir’de hiç olmayan bir şey başlattık biliyorsunuz, mahalle ortalarında spor oyun alanları. Yapay futbol alanları, basketbol alanları, voleybol alanları ve tenis kortları yaptık. Alanlarımızın toplamı bu yıl 30’a ulaşacak. Daha evvel hiç olmayan spor alanları yaptık mahalle ortalarına. Kısacası biz Nevşehir’de sporu sevmeye ve sevdirmeye devam edeceğiz. Çocuklarımız, gençlerimiz spor yapacak, vücutları ve zihinleri sağlıklı gelişecek, makûs alışkanlıklardan uzak duracaklar ve Nevşehir spora damga vuran bir kent olacak. İnşallah bu uğraş ve hedefte daima birlikte yürüyeceğiz.” dedi.

Savran konuşmasının akabinde farklı branşlardaki sportmenler ile bir ortaya gelerek idmanlarını izledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın