Nilsem kursiyerlerinin yapıtları göz kamaştırdı

Açıldığı günden bu yana 30 bini aşkın kursiyere hizmet veren Nilüfer Belediyesi Daima Mesleksel Eğitim Merkezi’nde (NİLSEM) bir devir daha sona erdi. NİLSEM’in 301 branşta açtığı kurslarda eğitim alan bayanlar, devri yıl sonu standıyla tamamladı. Binden fazla özel çalışmanın yer aldığı stant, el sanatları meraklılarının akınına uğradı.

Kadınların sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunmak emeliyle birçok branşta eğitimler düzenleyen Nilüfer Belediyesi Daima Mesleksel Eğitim Merkezi (NİLSEM), yeni mezunlarını verdi. Nilüfer Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü bünyesinde 2005 yılından bu yana verdiği kurslarla 30 bin 376 şahsa ulaşan NİLSEM’de, 2022-2023 eğitim periyodu de dopdolu geçti. Takı imalinden dokumaya, hasır sepet örücülüğünden deri çanta imaline kadar 301 branşta verilen eğitimlere katılan 5 bin 376 bayan, devri yıl sonu standıyla tamamladı.           

Birbirinden özel el emeği göz ışığı eserler, NİLSEM’in Fethiye Mahallesi’ndeki merkezinde açılan stantta izlenime sunuldu. Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Dr. Sibel Özer, Nilüfer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Alaaddin Sarı, NİLSEM eğitmenleri ve kursiyerlerinin yer aldığı stant açılışına, el sanatları meraklıları da adeta akın etti. Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu da, dans gösterisiyle ortamı şenlendirdi.

Serginin açılışında konuşan Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Dr. Sibel Özer, bayanların ömrün her alanında etkin bir halde var olması için uzun yıllardır hizmet ürettiklerini vurguladı. Özer, “Toplumsal alanda bayanın yer ve meslek edinmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Nilüfer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün de takviyeleriyle gerçekleştirilen kurslarımıza olan ilgi, her geçen gün artıyor. Nilüfer Belediyesi olarak her vakit bayanların yanında olmaya devam edeceğiz. Bu merkezler, sizlerle bedel kazanıyor. Eğitmenlerimize gönülden teşekkür ediyorum. Birbirinden özel eserler üreten kursiyerlerimizi de kutluyorum” diye konuştu.

Her yaştan insanın mesleksel bilgi ve marifetlerini geliştirmesine katkı sağlamak gayesiyle gaz altı kaynakçılığından robotik kodlamaya kadar birçok alanda kurslar gerçekleştirdiklerini belirten Nilüfer Halk Eğitim Müdürü Alaaddin Sarı da, Nilüfer Belediyesi ile bugüne kadar değerli işlere imza attıklarını söyledi. Yalnızca son bir yılda açtıkları 404 kursta 36 bin 192 bireye ulaştıklarını vurgulayan Sarı, gelecek yıl 70 bin şahsa ulaşmayı hedeflediklerini lisana getirdi.

Konuşmaların akabinde Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Dr. Sibel Özer, Nilüfer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Alaaddin Sarı, NİLSEM eğitmenleri ve kursiyerlerine katkılarından ötürü evrak ve plaket vererek teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın