Nilüfer Belediye Futbol SK Batalla ile 3 yıllık kontrat imzaladı

Nilüfer Belediyesi Futbol SK
Nilüfer Belediyesi Futbol SK

Nilüfer Belediyesi Futbol SKBölgesel Amatör Lig’de (BAL) uğraş eden Nilüfer Belediye Futbol Spor Kulübü (FSK), teknik yöneticilik misyonuna getirilen Pablo Martin Batalla için imza merasimi düzenledi. Kulüp lideri Tamer İşler’in de katıldığı merasimde Batalla, 3 yıllık mukaveleyi imzaladı.

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) Bursa ve Nilüfer’i temsil eden Nilüfer Belediye Futbol Spor Kulübü (FSK), yeni teknik yöneticisi Pablo Martin Batalla için imza merasimi düzenledi. Kulüp lideri Tamer İşler’in de katıldığı merasim, Nilüfer Belediyesi İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda gerçekleşti. İmza merasiminde açıklamalarda bulunan Nilüfer Belediye Futbol SK Lideri Tamer İşler, Bursaspor’un efsanevi oyuncularından Pablo Martin Batalla ile efsane lider İbrahim Yazıcı’nın ismini taşıyan stadyumda bulunmaktan ötürü duyduğu memnunluğu lisana getirdi. Batalla’nın 3 yıl boyunca kadronun başında kalacağını belirten İşler, “Her branşta olduğu üzere futbolda da başarılarla anılmak için çalışıyoruz. Batalla’ya teklifimizi kabul ederek ailesiyle birlikte Arjantin’den buraya geldiği için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Transfer süreci hakkında da bilgiler veren Nilüfer Belediye Futbol SK Lideri Tamer İşler, “Kendisiyle iki gün üzere kısa bir müddette anlaştık. Nilüfer Belediye Lideri Sayın Turgay Fazilet de her adımımızda gerimizde. Futbolda da voleybol branşında olduğu üzere başarılı olmak istiyoruz. Tesislerimiz ve alanımız harika. Teknik takımımızda akademisyen hocalarımız bulunuyor. Burada olması gereken her şey var. Yakın vakitte altyapı seçmelerimiz vardı. Pablo da Arjantin’den gelir gelmez seçmelere katıldı” tabirlerini kullandı.

Nilüfer Belediye Futbol SK’nin Bursaspor ile karıştırıldığına dikkat çeken Tamer İşler, bu durumun yanlış anlaşılmalara yol açtığını söyledi. İşler, “Bursaspor, bu kentin vazgeçilmez bir bedelidir. Bursaspor ile anılmak hoş bir şey lakin Nilüfer Belediye Futbol Spor Kulübü’nün, Bursaspor ile asla karıştırılmaması gerekiyor. Bu, yanlış anlaşılmalara sebep oluyor. Burası bir belediye spor kulübü. Altyapısıyla ve imkanlarıyla güçlü bir grup. Burada ikinci bir Vakıfköy’ü oluşturma gayemiz var. Gençlere A kadroda oynama üzere bir misyon yüklemek istiyoruz” dedi.

İşler, transferle ilgili bir soruya da şöyle cevap verdi: “BAL grubu olabiliriz fakat scout takımı kurduk. Hocamızla çabucak her gün oyuncuları paylaştık. Münasebetiyle transferin yüzde 95’i tamamlandı. Geri kalan yerlere yapılacak desteklere hocamızla karar vereceğiz. Geçen yıl bu ligi öğrendik. Artık daha deneyimliyiz. Gayemiz 3. lig.”

“İkinci yuvam olarak gördüğüm kente geldim” diyerek kelamlarına başlayan Pablo Martin Batalla da, Nilüfer Belediye Futbol SK’nin, potansiyeli yüksek olduğunu vurguladı. Kulübün uzun vadeli ve önemli projeleri olduğunu belirten Batalla, “Öncelikle bana bu fırsatı sunan herkese teşekkür ediyorum. Burası, çok şey yapılabilecek bir kulüp. Burayı ikinci meskenim olarak görüyorum. Gayelere ulaşmak için öncelikle uygun bir başlangıç yapıp, düzgün sonuçlar almamız lazım” formunda konuştu.

Transfer sürecine yönelik de konuşan Batalla, şu sözleri kullandı: “Tamer lider beni aradığında, Bursa olduğu için kabul ettim. Yeni ikiz babası oldum. Ailemi diğer bir yere götürmek çok kolay olmayacaktı. Fakat Bursa’yı nitekim özlemiştim. Tekrar burada olduğum için memnunum.”

Konuşmaların akabinde Nilüfer Belediye Futbol SK Lideri Tamer İşler ile Pablo Martin Batalla, 3 yıllık mukaveleyi imzaladı.

Pablo Martin Batalla’nın yardımcıları şu isimlerden oluşuyor:

Ayhan Bahar-Yardımcı Antrenör

Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Topçu-Atletik Performans Antrenörü

Emre Arslan-Kaleci Antrenörü

Ahmet Barış Arı-Maç ve Oyuncu İzleme Antrenörü

Muzaffer Çağan-Analizci

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın