Ortopedik robotik ve teknolojiye olan talep artmaya devam ederken Zimmer Biomet Ankara İnovasyon Merkezi’ni açıyor


Global medikal teknoloji önderi Zimmer Biomet Holdings, Inc. (NYSE ve SIX: ZBH), şirketin ileri teknolojilerini, cerrahi robotlarını ve implantlarını sıhhat hizmeti müşterilerine sergilemek üzere Ankara, Türkiye’de yeni bir İnovasyon Merkezi açtı.

Zimmer Biomet EMEA Lideri Wilfred van Zuilen, “Müşterilerimiz artık çözümlerimize daha da yaklaşabilecek ve Zimmer Biomet’in implantlarının, teknolojisinin ve datalarının sıhhat hizmetleri verimliliğini ve hasta sonuçlarını nasıl güzelleştirebileceğini daha düzgün anlayabilecekler” dedi.

Zimmer Biomet Gelişmekte Olan Pazarlar Lider Yardımcısı Erik Antos, “Zimmer Biomet’in Ankara İnovasyon Merkezi, bölgeye yaptığımız yatırımın bir sonraki adımıdır ve sıhhat hizmetlerinde dönüşümün yaşandığı bu devirde müşterilerimizin ivmelerini müdafaalarına yardımcı olma konusundaki kararlılığımızı göstermektedir” dedi.

Antos, “Ankara İnovasyon Merkezi’nde müşteriler, hastaların ferdî ve kontaklı dijital tecrübeler için artan beklentileri ve verimliliği artırmaya, hastaların acılarını hafifletmeye ve dünyanın dört bir yanındaki insanların hayat kalitesini güzelleştirmeye yardımcı olan bilgi odaklı içgörüleri nasıl sunduğumuz hakkında daha fazla bilgi ediniyor” dedi.

Şirketin sunduklarının merkezi bir kesimi olan ZBEdge, ortopedi alanında eşsiz bir medikal teknoloji platformu sunmak için birden fazla Zimmer Biomet teknolojisi, implantı ve hizmetini bir ortaya getiriyor.

Zimmer Biomet MENAT Genel Müdürü Farah Hamdan, “ZBEdge ile Zimmer Biomet’in entegre dijital teknolojiler, robotik, implantlar ve danışmanlık hizmetleri paketi artık birlikte çalışma, tüm hasta sürecinde bilgi toplama ve paylaşma gücüne sahip” dedi. 

Optimize edilmiş bakım arayışında, cerrahlar ve bakım grupları, ameliyathanede ve bakımın öteki her evresinde, data kaynaklı klinik bilgiler ve hassas teknolojilerle kişisel hastalar için kararlar verebilmektedir. 

ZBEdge, teknolojileri birbirine bağlayarak, bağlantısı kolaylaştırarak ve iş akışlarını otomatikleştirerek verimliliği artırmaya yardımcı olabilmektedir. Bakım grupları, hastanelerinin performansının gerçek vakitli olarak anlaşılmasından faydalanmakta ve verimliliği ortaya çıkarma ve sonuçları optimize etme fırsatlarını gerçekleştirmek için daha uygun bir pozisyonda bulunmaktadır. 

Hamdan, “Zimmer Biomet dijital teknolojileri, robotları, implantları ve hizmetleri birbirine bağlayarak cerrahları, yöneticileri ve hastaları daha akıllı, daha süratli ve daha âlâ tahlillerle güçlendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.  

MENAT bölgesi, Zimmer Biomet için kıymetli bir müşteri tabanıdır ve son 10 yılda sıhhat teknolojilerine olan ilgi ve benimseme kıymetli ölçüde artmıştır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın