Perakendeci müşterisini bilgi ile okuyor


Perakendeciler daima olarak müşterilere ulaşmanın daha uygun yollarını, daha verimli müşteri seyahatlerini ve müşteri gereksinimlerini proaktif olarak karşılama fırsatlarını arıyor. Securitas Technology Türkiye, perakendecilerle buluşturduğu mağaza içi tahlil tahliliyle 3. parti IP yahut analog kameraları akıllandırarak yüksek performanslı mağaza içi tahliller elde edilmesini sağlıyor. Böylelikle perakendeciler manalı bilgileri kıymetlendirerek, işlerini büyütme ve karlılıklarını artırma imkanı buluyor.

 Günümüzde müşteri beklentileri, başta Z nesli olmak üzere tüm yaş kümelerinde değerli ölçüde değişiyor. Müşteriler, birinci değerlendirmeden son satışa ve teslim almaya kadar şahsileştirilmiş bir tecrübe talep ediyor. Bu tecrübesi yaşatmaya çalışan perakende kesimi de her gün tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarını ve yeni müşterilerin nasıl çekileceğini daha güzel anlamak için bilgilerin gücünden yararlanıyor.

Güvenlik ve iş zekâsı entegratörü Securitas Technology Türkiye’nin sunduğu data tahlili ve raporlama tahlilleri sayesinde, perakendeciler iş hacmini büyüterek verimlilik ve karlılıklarını artırabiliyor. Bu tahlillerden en yenisi, 3. parti IP yahut analog kameraları akıllandırarak yüksek performanslı mağaza içi tahliller elde edilmesini sağlıyor. Bu sayede müşteri davranışını ve satın alma modellerini daha uygun anlamak mümkün oluyor. 

 Mağaza içi bilgiler yol gösteriyor 

 Securitas Technology Pazarlama Yöneticisi Pelin Yelkencioğlu, perakende dalında oluşan büyük bilginin tahlilinin yalnızca şirketin kâr marjını artırmakla kalmadığını; envanter, stok, lojistik ve müşteri beklentilerini yönetme üzere her alanda büyük bir ihtilale yol açtığını söyledi. Yelkencioğlu, Türkiye’de perakendecilerin hizmetine sundukları mağaza içi tahlil tahlilinin bir mağazada ziyaretçi sayısından yaş ve cinsiyet kırılımlarına kadar birçok datayı işleyerek manalı çıktılar haline getirdiğini belirterek, “Anlamlı bilgiler ışığında müşterilerini daha düzgün tanıma fırsatı elde eden perakendeciler, pazarlama kampanya ve planlarını buna nazaran geliştirebiliyorlar. Tahlil, tahlilleriyle perakendecilere yeni ve farklı eser, fiyat ya da alternatif kampanyalar için yol gösteriyor. Isı Haritası özelliği sayesinde ziyaret yoğunluğu olan reyonları/kategorileri de tespit ederek, perakendecilerin mağaza performansını artırmak için kullanabilecekleri yol haritalarının hazırlanmasında en büyük yardımcı rolünü üstleniyor. Mağazadaki satış işçisinin performansının ölçülmesini sağlıyor” diye konuştu.

 Pos-kasa entegrasyonuyla kusurlu sürece son! 

POS sistemiyle entegre çalışan kasa kameraları, adapsız ya da yanılgılı süreç durumunda ilgili anların imajlarını kaydederek ilgilileri harekete geçiriyor. Bu manzaralara daha sonra ulaşılmak istendiğinde operasyon süreçlerini etkilemeden olabilecek en süratli halde erişilebiliyor. Kasadan geçen eser ile ona ilişkin görüntü imgelerini eşleştiren tahlil, belirtilen tarih aralığı ya da esere ilişkin tüm süreçlerin imajını izleme imkanı sunuyor. Böylelikle adapsız yahut yanılgılı süreçler tespit edilebiliyor, iade ya da iptal süreçleri denetim altında tutulabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın