Sanat ile yapay zekanın buluştuğu yeni bir stant tecrübesi: MASTERPIECE / An Immersive AI Experience


DasDas’ta 17 Haziran’da ziyarete açılan ‘MASTERPIECE / An Immersive AI Experience’ standı yapay zekâ ile sanatı buluşturacak. Stant, Paribu’nun sponsorluğunu üstlendiği X Media Arka Museum’un teknolojiyle sanatın buluştuğu stantlar serisinin bir devamı niteliğinde. 

Paribu’nun sponsorluğunu üstlendiği X Media Arka Museum’un sanat ile teknolojiyi buluşturan standı ‘MASTERPIECE / An Immersive AI Experience’ DasDas’ta sanatseverlerle buluşuyor. Vaktin ruhu ve yerin sonlarını ortadan kaldıracak olan stant, yapay zekâ ve sanatın iş birliğine farklı bir perspektif katıyor. 

X Media Arka Museum’un birinci standı Paralel Universe’ün devamı niteliğinde konumlandırılan MASTERPIECE / An Immersive AI Experience birincisinden  farklı olarak, sanatkarların yeni yapıtlarıyla birlikte müzisyen Mercan Dede ve En Âlâ Sinema Oscar’ı alan ‘Nomadland’ın bestekarı Ludovico Einaudi’nin müziklerini de deneyimleme fırsatı sunuyor. 

 

Yapay zekâ algoritmaları 20 binden fazla resmi harmanladı

OUCHHH tarafından tasarlanan stantta Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh ve Osman Hamdi’nin başyapıtları, yaratıcı zekânın gücüyle birleşerek çok boyutlu bir platformda sanatseverlerle buluşuyor. Yapay zekânın algoritmalarının 20 binden fazla fotoğraf ve İtalyan sanat tarihi yıllıklarından elde ettiği bilgileri harmanladığı ‘MASTERPIECE /An Immersive AI Experience’ sanatseverlere farklı bir tecrübe sunuyor. 

X Media Arka Museum’un daha evvel gerçekleştirdiği Multiverse Portal AI Veri Exhibition, Parallel Universe, Leonardo da Vinci Wisdom of AI Light, Akdeniz’e Seyahat Immersive Akvaryum Tecrübesi ve son olarak Sezen Aksu Dijital Sanat Stant Tecrübeleri sanatseverlerden büyük ilgi görmüştü. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın