Sarıgül’den Açıklama : Koltuk için yön değiştirmedik!

ANKARA (İGFA) – Son genel seçimlerde CHP listelerinden Erzincan Milletvekili seçilen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin CHP ile birleşeceğini açıklaması sonrasında bazı kesimlerin eleştirilerine neden olmuştu.

Sarıgül, söz konusu eleştirilere sosyal medya hesabından yaptığı kısa ve öz cümleler gün boyu yanıt vermeye çalıştı.

Mustafa Sarıgül
Mustafa Sarıgül

Sarıgül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu etiketleyerek yaptığı paylaşımlarında, “Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilmedik”, “Yapıcı ve yol gösterici siyaset yaptık. Sorunun değil çözümün parçası olduk”, “Koltuk için yön değiştirmedik, saf değiştirmedik, ağız değiştirmedik” ifadelerini kullandı.

Mustafa Sarıgül Tweetleri
Mustafa Sarıgül Tweetleri
Mustafa Sarıgül, uzun yıllardır siyasetin içinde yer alan tanınmış bir Türk siyasetçidir. 1999-2014 yılları arasında İstanbul’un bir ilçesi olan Şişli Belediye Başkanı olarak görev yaptı ve aynı zamanda TBMM üyesiydi. Sarıgül, kariyeri boyunca Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) ve Demokratik Sol Parti (DSP) dahil olmak üzere çeşitli siyasi partilerle ilişkilendirilmiştir. Popülist söylemiyle tanınıyor ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) sesli bir eleştirmeni olmuştur.

Yorum yapın