Serdar Azmoun: “Türkiye’den transfer teklifi aldım”


Tivibu Spor’un konuğu olan İranlı Türkmen futbolcu Serdar Azmoun, Çiğdem Günal’ın sorularını yanıtladı. Mesleğini Rusya Ligi’nde attığı gollerle yükselten golcü Serdar Azmoun “Ben Fenerbahçe’yi çocukluğumdan beri çok severim ancak artık profesyonelim. Hasebiyle değerli olan mesleğim için en hakikat olanı yapmak” dedi.

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu, spor dünyasının sevilen isimlerini ekrana getirmeye devam ediyor. Zenit, Rubin Kazan üzere Rus gruplarında geçirdiği başarılı dönemlerin akabinde Almanya Ligi gruplarından Bayer Leverkusen’e transfer olan forvet oyuncusu Serdar Azmoun Tivibu’da Çiğdem Günal’a konuk oldu. Geçtiğimiz dönemle ilgili değerlendirmelerde bulunan Serdar Azmoun, “Sezon yeterli geçti. Çok uygun ancak genç bir takımımız var. Avrupa Ligi’nde yarı final oynayacağımızı iddia etmiştim zira başarılı olabilecek yetenekli bir takıma sahiptik. Âlâ bir teknik yöneticimiz var. Final bile oynayabilirdik” dedi. Geçtiğimiz yıl Bayer Leverkusen’in teknik yöneticilik koltuğuna oturan efsane libero Xabi Alonso ile münasebetlerine değinen Serdar Azmoun “Xabi Alonso bize bir hoca üzere değil bir baba üzere yaklaştı. Aslında muhtaçlığımız olan şey buydu. Olağan ki teknik tahliller konusunda da yardımcılarıyla birlikte çok güzel iş çıkardı” dedi.

 

“Türkiye’den teklif aldım”

Ülkemizde ve dünyada başlayan transfer periyodu ile birlikte, birçok isim ve birçok ekip anılmaya devam ediyor. Bu dönem Türkiye’den transfer teklifi aldığını lisana getiren Azmoun şunları söyledi; “Bu dönem Türkiye’den transfer teklifi aldım. Büyük bir kadroydu fakat ismini vermek istemiyorum. Türk kültürünü çok seviyorum. Türkiye Üstün Ligi’nde oynamayı çok isterdim lakin bir teklif olsa da bu transfer gerçekleşmedi. İmzalar atılmadan futbolda transfer gerçekleşmez.” 

 

“Fenerbahçe’yi çok seviyorum”

İran Türkmenlerinden olmasından ötürü Türkçe’ye epeyce hakim olan Serdar Azmoun, çocukluğundan beri Fenerbahçe’yi çok sevdiğini tabir etti. Azmoun; “Fenerbahçe’yi çok seviyorum. Real Madrid’i de çok seviyorum lakin bu sevgi öbür manada bir sevgi. Real Madrid’i sevmem öbür bir İspanyol grubunda oynamayacağım manasına gelmez. Mesleğim için en güzel olanı yapmak zorundayım. En düzgün motivasyona sahip olacağım bir yerde olmam gerek. Fenerbahçe’de, Galatasaray’da, Beşiktaş’ta oynamayı her futbolcu ister” dedi. Ali Koç ile ilgisine değinen Azmoun, Ali Koç’la arkadaşlık bağlantısı olduğunu, arkadaşlık ile profesyonelliğin farklı şeyler olduğunu, yalnızca Fenerbahçe’de değil Türkiye’de olmanın çok hoş olacağını söz etti.

“Arda Güler çok güzel bir oyuncu”

Çiğdem Günal’ın Arda Güler hakkında sorduğu soruyu yanıtlayan Serdar Azmoun şunları söyledi; “Arda Güler çok uygun bir oyuncu ve futbolu fevkalade. Umarım kendisi için çok hoş şeyler olur. Umarım onu Barcelona yahut Real Madrid’de görürüz zira bunu yapabilecek gücü var. Şu an Türkiye’nin en yetenekli oyuncusu. Bence yanlışsız yolda. Umarım büyük gruplarda oynar ve bu düzeyde kalır” dedi.

Röportajın sonuna gerçek gelirken futbolda her şeyin mümkün olduğunu lisana getiren Serdar Azmoun, profesyonel oyuncu olduklarını ve meslekleri için düzgün olacaksa her şeyi yapabileceklerini söyledi. Bunun Suudi Arabistan Ligi’ne gitmek de olabileceğini söyleyen Azmoun, şu an Bayer Leverkusen’le kontratı olduğunu fakat son ana kadar her şeyin mümkün olabileceğini söyledi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın