Toplumsal Hizmet Atölyeleri’nde Bayanlar Üretiyor, Büyükşehir Destekliyor

Muğla Büyükşehir Belediyesinin bayan atölyelerinde üretilen eserler Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün’ün katıldığı Yıl Sonu Sergisi’yle vatandaşlarla buluştu. Stantta satış yapan Aysel Aydın, iki yıl evvel Muğla’ya geldiğini fakat 2 yıldır iş bulmadığını bu atölye sayesinde yarar sağladığını söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmet Bayan Atölyelerinin yıl boyunca ürettiği el işi eserler, fotoğraf tabloları Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün’ün katıldığı stantla Menteşe Kent Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu. Standa 126 bayan üye yaklaşık 950 adet el işi eser ve 20 adet fotoğraf tablosu ile katıldı.

Türkan Saylan Çağdaş Ömür Merkezi’nde açılan Toplumsal Hizmet Atölyeleri ile Büyükşehir Belediyesi bayan, çocuk, yaşlı ve engellilerin farklı aktivitelerle faydalı vakit geçirmesini, birlikte üretmesini ve hemşehrilik hislerinin artmasını sağlıyor. Fotoğraf, seramik, mozaik, klasik sanatlar, çini, kumaş, dikiş, takı tasarım, punch needle, ahşap boyama, İngilizce, fen bilgisi, satranç ve müzik üzere birçok alanda vatandaşlar bu atölyelerde birlikte üretiyor.

 

Aysel Aydın “İki Yıldır İş Bulamadım Büyükşehir Atölyesinde Üretim Yapıp Kar Sağlıyorum”

2023 yılında 126 bayanın ürettiği yaklaşık 950 adet el işi eser ve 20 adet fotoğraf tablosu Menteşe Kent Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu. Yıl sonu standında konuşan Atölye üyelerinden Aysel Aydın “ İzmir’den Muğla’ya geleli iki yıl oldu. İzmir’den geldikten sonra iş bulamadım. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bayan atölyelerine katıldım.  Burada takı, çanta ve kolye üretimi yapıyorum.  Yaptığım eserleri hem sergiliyor hem de satışını gerçekleştiriyorum. Büyükşehir Belediyemize dayanağından ötürü çok teşekkür ederim” dedi.

Atölye üyelerinden Şule Ceylan “ İstanbul’dan 5 yıl evvel Muğla’ya geldim. Muğla’yı çok sevdim. Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmeti sahiden çok hoş. Bizlere hem öğretiyor hem de Pazar açıyor. Ben çanta, takı ve ahşap boyama yapıyorum.  Emeğimizi sergiliyoruz, ürettiklerimi satıyoruz” dedi.

Sosyal Hizmet Bayan Atölyeleri Yıl Sonu Sergisi’ne katılan Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün el emeği, göz ışığı ile birlikte üreten bayanların hem yeteneklerini keşfettiklerini hem de Muğla için ürettiklerini söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın