Torbalı’da Gülşen Kutlu rüzgarı


Torbalı Belediyesi bünyesinde çalışmalarını muvaffakiyetle yürüten ve bu çalışmalarını mevsim başlarında gerçekleştirdiği konserlerle taçlandıran Türk Halk Müziği Korosu dün akşam ilçe sakinlerine unutulmaz bir akşam yaşattı. Türk Halk Müziğinin unutulmaz isimlerinden Gülşen Kutlu da koronun konuğu oldu

Torbalı Belediyesi bünyesinde çalışmalarını muvaffakiyetle yürüten ve bu çalışmalarını mevsim başlarında gerçekleştirdiği konserlerle taçlandıran Türk Halk Müziği Korosu dün akşam Torbalılılara unutulmaz bir akşam yaşattı. Şefliğini Ethem Kaya ve Tuğçe İpek Kaya’nın yaptığı Türk Halk Müziği Korosu, konserin birinci kısmında solo ve koro performansları dinleyicilerle buluşurken, konserin ikinci kısmında ise Türk Halk Müziğinin unutulmaz isimlerinden Gülşen Kutlu koronun konuğu oldu. Gazi Çamlığı aktiflik alanında gerçekleşen konserde sevilen sanatçı en sevilen türkülerini seslendirdi. Ayakta alkışlanan konseri Torbalı İlçe Kaymakamı Ercan Öter, Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin, Torbalı Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Güngör ve Torbalı Emniyet Müdürü Murat Muhittin Yener de takip etti.

 

TEKİN: “SANATIN VE SANATKARIN YANINDAYIZ”

Etkinlik alanının hınca hınç dolduğu konserde açıklamalarda bulunan Gülşen Kutlu, “Muhteşem bir koro önünde sizlerle buluşmak nitekim çok hoş bir his. Başta ilçe protokolümüz olmak üzere bizleri bu akşam yalnız bırakmayan pahalı Torbalı halkına çok teşekkür ederim” tabirlerini kullandı. Konser sonrası açıklamalarda bulunan Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin “Öncelikle kıymetli Torbalı halkımız sizlere çok teşekkür ederim. Bizleri bu akşam yalnız bırakmadınız. Sizler için getirdiğimiz çok pahalı sanatkarımız Gülşen Kutlu ve Türk Halk Müziği Koromuz bizlere unutulmaz anlar yaşattı. Bizler Torbalı Belediyesi olarak sanatın ve sanatkarın yanındayız. Bizler siz bedelli vatandaşlarımız için varız. Ne keyifli sizleri memnun edebildiysek” sözlerini kullandı.  

 

ÖTER: “BİZLERE SAHİDEN UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI”

Torbalı İlçe Kaymakamı Ercan Öter ise yaptığı açıklamada “Çok kıymetli sanatkarımız Gülşen Kutlu üstadımızı burada dinlemek bizlere nasip oldu. Bu harika sesi dinlemek herkese nasip olmaz. Süper bir ses bizlere hakikaten unutulmaz bir gece yaşattı. Ayrıyeten şefimiz Ethem beyefendiye bedelli hocamız Tuğçe Hanıma ve koromuza çok teşekkür ediyorum. Ayrıyeten korolarımızı oluşturan ve bizlere sanat dolu geceler yaşatan bedelli Belediye Liderimiz Mithat Tekin’e çok teşekkür ederim” sözlerini kullandı. Konserde açıklamalarda bulunan Torbalı Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Güngör ise, “Öncelikle bu hoş gecemizi oluşturan Gülşen hocamızı buraya getiren liderimize teşekkür ederim. Ben Gülşen hocamızın müzikleri ile büyüdüm. Türkülerini dinlediğiniz bedelli sanatkarımızın karşısında olmak da nitekim çok farklı bir his. Bu hoş gecenin oluşmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” diyerek kelamlarını noktaladı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın